DĚTI A ŠÉFOVÉ JSOU SATANI

11. října 2016 v 17:05 | Veronika |  Články

Zdravím u nového článku, který jsem slibovala minule. Celé prázdniny jsem pracovala v jedné dětské ozdravovně jako vychovatelka, potažmo zdravotní sestra, uklízečka, kuchařka a všechno, co bylo potřeba, tak se pojďme podívat na to, jak to dopadlo, jak to mohlo dopadnout a jestli stále stojím za tím, že můj sen je pracovat s dětmi.

Na začátku června jsem už byla celkem v depresích, že nemám žádnou brigádu na léto a co budu dělat a kde vezmu peníze na všechno, tak jsem lítala všude možně a hledala, kde by mou zoufalou dušičku vzali.
Našla jsem pěkný inzerát do jedné dětské ozdravovny a zkusila tam napsat. Den na to mi paní volá ,,Můžete zítra přijet, abyste podepsala všechny papíry a domluvily se?" jako říkám okey, jsem tam jak na koni. Udělala jsem si s kamarádkou výlet, já strávila 2 hodiny instruktáží o tom, co se tam dělá a jaký je režim (mezi námi, během sekundy jsem to stejně zapomněla) a zbývalo jen podepsání smlouvy. Všechno dobrý, potom se na mě podívala, usmála a začala vypisovat papír do účtárny ,,Vaše hodinová mzda bude činit 60 korun a služba je od 7 ráno do 22 hodin, pokud děti nespí, tak 23 hodin." Koukala jsem na ni jak zjara, co jsem právě slyšela a jestli se radši nemám otočit a jet domů, jenže papíry byly podepsaný, já už kývla, tak jsem si řekla, že stejně nemám na vybranou a vydržela zbytek pohovoru. Nebudu vám lhát, ale za 15-16 hodin práce sotva 60 korun (nezapomeňme na to, že hodina se odečítá jako pauza a co jde před 22 druhou hodinu, se neplatí) a nehledě na to, že se to ani nesmí.


Tak se pustíme do dětí.
Přijela jsem první den, dostala na starost 16 velkých holek, věk 10-15 let. Říkala jsem si, že dobrý, velký holky, to bude snadný, pokecáme, budem dělat to, co se nám bude chtít, při prvním dnu mi pomůžou a nakonec budu ráda, že nejsem někde ve fabrice. OMYL! OMYL! OMYL! Ty děcka byly podle mě výběr těch největších parchantů, co svět viděl, fakt, nekecám. Teda vlastně kecám, za prázdniny se tam vyměnily tři turnusy dětí a ten třetí, ten byl teprv výběr nejhorších z nejhorších.
Řekla jsem něco, dostala jsem neslušnou odpověď, že co jsou čoklové, aby mě poslouchaly, že si budou dělat to, co chtěj a určitě to, co chci s nimi dělat já není to, co chtějí dělat ony. Takže jsem se převážně snažila nebrečet a najít sílu, to vydržet ještě dalších 12 hodin, juu!
Takhle to chodilo každou směnu, kterou jsem měla. Později jsem dostala velké kluky, kteří byli naprosto perfektní a občas malé holčičky, které byly andílci, ale co za satany byly velký holky, to si nedovedete představit.
Druhý turnus byl docela v pohodě, taky jsem měla v té době dovolenou a byla jsem nemocná, tak jsem je měla jen dva dny, ale poslední várka, tu jsem si vychutnala. Opět jsem měla velké holky, z toho pár vybraných slečen romské národnosti, které se nebály říct ani ředitelce, že má jit do tam a tam, neskutečný.
Neměla jsem po dvou měsících z nervů ani hromádku, to byl prostě jen rozfoukaný prach a já se divila, že nesedím v houpacím křesle a jako blázen nečumím do zdi.

Proberme si nejlepší zážitky, jo?

Jednou se slečna, aniž by mi cokoli řekla, sbalila a šla hlouběji do lesa, kde jsme byli, a regulérně si ubalila brko a dala si do nosu. Zpátky přišla naprosto zhulená a když jsem ji nahlásila, tak mi pomalu jednu ubalila, co jsem si dovolila.
Byla jsem svědkem toho, že opravdu existuje ten příběh o tom, jak dcera řve na rodiče, že ji koupili špatnej typ iPhonu, než chtěla. Myslela jsem si, že je to jen legenda, ale ona opravdu sjela svýho tátu, že chtěla zlatej s 64GB a ne černej s 16GB. No jako to jsem nezvládala.
Dokonce mi jedno dítě i regulérně zdrhlo. Prostě děcka na ni byly ošklivý, protože srazila jednoho kluka na zem a ten z toho měl otřes mozku, tak se do ní pár jedinců pustilo, jestli je normální a ona se prostě sebrala a zdrhla. Přivezla nám ji policie asi po dvou hodinách s vymknutým kotníkem, naraženým předloktím asi 10 kilometrů od ozdravovny. No kdyby ji nenašli, měla bych z toho takový průser.
Další průser by byl z toho, že si kluk rozbil pusu o kámen, ne který spadl, když šel na záchod. S mými obhajobami o tom, že přece nemůžu jít na záchod s 14 letým klukem, když mám ostatních 16 dětí na hřišti, mi bylo sděleno, že jsem měla vzít všechny děti a jít stejně s ním. Prosím? A zákonem daný to, že vychovatel může mít jen určitý počet dětí a 17 to nebude, to je nezajímalo. Naštěstí mě nikdo nežaloval.
No a jako perlu na konec vám napíšu o tom, jak se jedna slečna sjela přímo před našima očima, když si v klidu dala extázi, kterou si přivezla z domu.

A teď už se chápeme, proč jsou děti satani a nadřízení taky, protože 60 korun, buzerace (jo a nejvíc nás buzerovala uklízečka, za kterou jsme věčně dělali její práci, přesto že náš post by neměl obnášet ani umytí si hrníčku, ze kterého jsme pili) a 16 hodin směna s tímhle, co jsem tam měla, by mělo být spíš placeno zlatem!

Ale abych to jen nehanila. Potkala jsem spoustu skvělých lidí, bylo tam i spoustu skvělý dětí, několik bych si nejraději vzala domů (30% dětí byly děti z děcáku), nasmáli jsme se, užili si to, jen toho bylo bohužel méně, než špatného, i tak budu na některé zážitky dlouho vzpomínat. Jen už holt nikdy nebudu pracovat s dětmi a mých děti z tábora si budu vážit mnohem víc, protože jsou to báječné děti.

Jaká byla vaše nejhorší brigáda?

Smějte se, mějte se rádi, nebuďte na sebe zlý, užívejte si podzimu, i když je teda otřesný a zase příště!

 (a možná i v kratší pauze)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Magicmax Magicmax | Web | 11. října 2016 v 17:28 | Reagovat

Ty seš ženská podle mýho gusta! Umíš si se vším poradit. Toho si cením.
Když člověkk o něčem čte chce číst o zajímavé postavě která ho zaujme v zajímavé situaci - naprosto přesně se tohle vyplnilo a jako správný čtenář sem ti začal fandit.
To o těch holkách bylo zajíamvý jak se to obrátilo. Né tak zajímavý jako samotná brigáda ale rád sem si o tom přečetl. O klucích jako andílcích, tak to sem si říkal - tak to si přečtu rád.
Máš na co vzpomínat - i s tou extází. Páni nechtěl bych tohle zrovna zažít.
Já ježtě žádnou brigádu neměl. Snažím se hledat poptávky na desing ale zatím sem jich nějak moc nezískal ale tak bezvadný dess jako máš ty bych neudělal. To se ti vážně klaním. Hned jak sem to uviděl, tak sem se uklonil - ani nevím proč. Skvélé vzhled, článek...

2 liketeenspirit liketeenspirit | Web | 11. října 2016 v 20:56 | Reagovat

Tyjo, to je masakr celkem :D :D máš můj obdiv, žes to vážně vydržela, já bych byla asi na vážkách, jestli se prostě nesebrat a nejít :D já právě tohle léto s andílkama měla taky jistý zkušenosti, kdy jsem pracovala na baru, kde se pořádal dětskej program dvakrát týdně, kde jsem byla téměř pokaždý svědkem, jak jedno dítě rozbrečí druhý a rodič toho malýho tyrana nic nedělá a podobně, vždycky mě to docela slušně zdeprimovalo :)

3 deweydumple deweydumple | Web | 11. října 2016 v 21:30 | Reagovat

Co to do pekla bylo za ozdravovnu? :D tak to je masakr, když přihlídnu k tomu, že jsi dělala každý den šestnáctky a za šede na hodinu... no, jsem vážně moc rád za svou brigádu v nestlé, kde jsem sice zabil celý prázdniny /jenom na osmičkách/ ... co si mám teď pod tím pojmem ozdravovna představit? to je teda systém, ale možná ti to i trochu závidím, ale já mám strach z toho, že mě by ty děcka asi zabily, vzhledem k tomu, že sám vypadám na čtrnáct a o moc víc mi ani není. :D

4 Ortie Ortie | Web | 11. října 2016 v 22:17 | Reagovat

Obdivuji tě, že jsi to vydržela. Já bych asi honem rychle vzala nohy na ramena :D

5 Veronika Veronika | Web | 12. října 2016 v 12:48 | Reagovat

[1]: Špatná zkušenost je taky zkušenost a už vím, že si nemám nechat srát na hlavu a když mám na výběr, tak hledat dál.

[2]: Kolikrát jsem neměla už chuť vstát z postele, už kvůli tomu, že to bylo v půl 5. :D Každopádně vím, že z posledního dne, který mě čekat, jsem se prostě vymluvila a už nešla. Každopádně to měla být jen 5 hodinová směna, kde bych projela víc, než vydělala. :D Tak to mé svědomí tolik nežere. :D

[3]: To byla pekelná ozdravovna, co víc k tomu říct. :D Já jsem taky zabila celé prázdniny, protože když jsem tam nebyla a měla volno, dospávala jsem se a když děláš dva dny, pak máš dva dny volno, kdy jeden den spíš a druhý musíš jít spát stejně v 8, protože zase vstáváš v půl 5, neměla jsem z toho nic. :D
Podle jejich slov a odhadování jsem byla většinou na letech od 25-30, což je dost smutný vzhledem k faktu, že mi tam bylo čerstvě 19. :D

[4]: Měla jsem na to chuť, ale jsem přeci silná žena! :D :D

6 Elly Elly | Web | 13. října 2016 v 19:59 | Reagovat

Já na brigádě letos nebyla, ale ani bych do téhle brigády asi nešla. Nesnáším lidi a děti, musela bych je nejdřív pozabíjet, a až pak začít pracovat:D Tebe obdivuji, že jsi to vydržela!

7 cincina cincina | Web | 13. října 2016 v 22:50 | Reagovat

Heh, tak tohle je hodně zajímavá zkušenost. Ale jak se říká - I špatná zkušenost je zkušenost:)
Ale obdivuju, že si jim tam s tím nepraštila, protože za ty prachy a za tu pracovní dobu... to bych tam asi nevydržela.
Zlaté moje knihkupectví, kde jsem letos dělala a snad budu dělat i o Vánocích:)

8 Zlomenymec Zlomenymec | E-mail | Web | 13. října 2016 v 22:55 | Reagovat

Šmarjápanno, to jsi hustá, že jsi do něčeho takovýho šla, já bych s dětma nepracoval ani za zlatý prase a dvě krávy :D

9 Reveal-Truth Reveal-Truth | Web | 14. října 2016 v 12:03 | Reagovat

Petra si jen vymýšlí, další herečka z YT, co chce nalákat svou pozornost
http://reveal-truth.blog.cz/1610/konec-petra-lovely-hair#pridat-komentar

10 Medvěd Medvěd | E-mail | Web | 14. října 2016 v 12:17 | Reagovat

Já osobně jsem měl šéfa hajzlíka jen jednou a bylo to nesnesitelné, od té doby mám zatím štěstí na super chlapi co jsou pohodě. Jinak já být tebou, asi bych to nevydržel. Přece jen práce je nyní víc než zájemců o ni.

11 Ev. Ev. | Web | 14. října 2016 v 16:38 | Reagovat

Když tě někde berou hned druhý den, tak už je to podezřelý a utíkala bych hodně daleko, protože očividně tu práci nikdo jinej dělat nechce a berou všechno, co je. Obdivuju tě za to, že jsi tohle vydržela, protože takový chování k někomu, kdo chce pomoct ostatním, snad ani není normální.

12 *Shock *Shock | Web | 15. října 2016 v 13:11 | Reagovat

Ufff, už sjem se bála, že tady už od Tebe článek nenajdu, to jsem si ale oddychla!

Panebože.. mít takový parchanty tam, tak by mě asi jeblo. Fakt si dnes ty děti dovolí až moc.. humus..

13 ┼Lady de Vampire Victoria┼ ┼Lady de Vampire Victoria┼ | Web | 15. října 2016 v 19:52 | Reagovat

No to je síla. A žel pravda. No dnešní doba...

14 fakynn fakynn | E-mail | Web | 15. října 2016 v 21:59 | Reagovat

[6]: Já jako miluju práci s dětma, ale teda s hodnýma dětma, ne s tímhle výběrem. Nechápu, kde se tohle vzalo.

[7]: Tak přeju, aby brigáda vydržela, knihkupectví je super, tam bych klidně taky pracovala, to je ráj. :)

[8]: Když moje chyba byla, že jsem do teď vždy pracovala s hodnáma dětma, ne s tímhle. :D

[10]: Když moje "šéfka" - to byla vrchní sestra, byla super, ale zbytek vedení a i ti, co nebyli nic a nebo ke mně nepatřili? Taky výběr toho nejlepšího. :D

[11]: Byla to letní brigáda, bylo to vydaný týden před prázdninama a nástup byl 30.6. ono tam moc času nebylo. :D

[12]: To mě moc potěšilo, budu se teď snažit zase vydávat pravidelně. :)

[13]: Bohužel...

15 Daisy Daisy | Web | 16. října 2016 v 13:31 | Reagovat

Tak to se teda divím :D.. Já s dětmi pracuji (samozřejmě brigádně) a i když narazím na některé hodně problémové děti (araby, cígány, poruchy ADHD), pokaždé najdu cestu.. Každopádně poslední odstavec mě hodně hodně HODNĚ zarazil.. Holka, co zdrhne, další si dá extázi.. Bože, kam ten svět spěje proboha, když tohle je budoucnost! :D
Má nejhorší brigáda? To byla asi ta, když jsem prodávala časopisy a "šéf" mi řekl, že mě zmlátí (před tím týral svou manželku) a já musela utéct a volat mámě ať pro mě přijede :D

16 fakynn fakynn | E-mail | Web | 16. října 2016 v 13:49 | Reagovat

[15]: Já si taky ke každému snažím najít cestu, pracuju s dětmi už přes 4 roky a ve všech věkových kategoriích, ale tohle nešlo :D
Každý je nějaký a chápu, že většina dětí za to nemůže, protože selhala výchovala, ale prostě... miluju děti, ale nevychovaný děti rozhodně ne.

17 Olja:) Olja:) | Web | 17. října 2016 v 21:29 | Reagovat

Tak koukám, že jsi měla přes léto podobný očistec jako já :D též jsem měla pracovní dobu 18 hodin zhruba a přitom jsem se musela celou dobu usmívat a bavit se všema lidma o jejich životech a dělat, jak mě to strašně zajímá :D :D Ale tak co .. tyhle práce nejvíc naučí :D

18 fakynn fakynn | E-mail | Web | 10. prosince 2016 v 12:05 | Reagovat

[17]: Určitě, dalo mi to hodně a budu doufat jen v to, že nikdy nebudu muset už pracovat v tohle systému, jako byl tam. Krátkou brigádu zvládnu, ale být v tom celý život? Děs. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama