Listopad 2015

Nedoceněná práce pokojské

16. listopadu 2015 v 19:00 | Veronika |  Články
Nějakou chvilku jsem si mohla vyzkoušet práci pokojské, sice jen o víkendu a pár měsíců, ale i to se počítá. A takový časový úsek naprosto stačí k tomu, aby mi došlo, jak je občas práce těžká a náročná a jací jsou hosté různých národností.

Proto bych ráda napsala pár vět, které budou o náplni práce a dále o tom, s jakými hosty jsem se setkala.

Pracovala jsem v jednom místním čtyřhvězdičkovém hotelu v mém městě, kde jsem strávila několik víkendů po dobu tří měsíců. (Pak jsem z důvodu miliardy věcí, které jsem musela dělat do školy, každodenního hlídání bratrů a zdravotních důvodů musela skončit a teď tam budu chodit jen občas, když paní, za kterou jsme pracovala, bude nutně potřebovat.

Chodila jsem na 10 hodinu, říkáte si, jak báječné to je, ano, to je, poprvé jsem se setkala s tím, že jsem si i přesto, že jdu do práce, mohla pospat do nějakých 9 hodin. Byla jsem zvyklá chodit do práce na 7-8 a toto bylo příjemná změna.
Přišla jsem do práce, pozdravila recepční a šla zadem do kuchyně, kde jsem se vyškrábala po šílených točivých schodech, zalezla do šatny, kde jsem na sebe hodila tričko, pohodlné kalhoty a nějaké přezutí (nene, nemáme ty černobílé uniformy jako ve filmu) a šla hledat svou šéfovou, aby mi předala klíče a seznam, co všechno musím uklidit.
Na papíře byl rozpis všech pokojů v hotelu (bylo jich tam do 40), kde bylo barevně rozlišeno, které pokoje jsou obsazené, do kterých hosté přijedou a ze kterých naopak odjíždějí.

Proč nesnáším podzim

9. listopadu 2015 v 19:45 | Veronika |  Články

Všude samé články o tom, jak je podzim super a úžasný, jak ho všichni milují a všemožné podobné blbosti.
Jo, neberu vám, že podzim je hezký, ale kdy? Když jednou za měsíc vysvitne sluníčko, neprší, není mlha, šero a všechny listy už neumřely a ještě se drží barevné a seschlé na stromech?

"Uvědomujeme si vůbec, že při obdivování krásy barevných listů vlastně koukáme na to, jak umírají?"

Je celkem paradoxní to, že říkám, že mám podzim ráda, ale já ho mám vlastně ráda jen proto, že není vedro a ještě nemrzne. To je tak jediná věc.

autumn and hands image