Říjen 2015

"foto-článek" HELLOUWEENSKÁ ZOO

31. října 2015 v 20:01 | Veronika |  Autor
Zdravím, zdravím, pro lidi, co slaví nebo nějak prožívají Helloween, tedy i hezký tento "strašidelný svátek". Dnes byl krásný den, a tak jsme se doma rozhodli, že nebudeme sedět na zadku a jeli se podívat do dýňově vyzdobené ZOO, a že dýně byly opravdu na každém kroku.

Byla jsem darovat krev!

24. října 2015 v 22:18 | Veronika |  Články

Kdo mě sledujete na twitteru, nebo mě znáte a máte na fb, tak víte, že jsem ve čtvrtek poprvé navštívila transfuzní oddělení u nás ve městě, abych třeba jednou pomohla někomu zachránit život a darovala krev.
Ráda bych vám tu tedy napsala, jak to vypadalo, co jsem dělala, co se přihodila a trošku vám všechno přiblížila.

Minulý týden jsem se spolužačkou prodávala bílou pastelku a šly jsme na dané transfuzní na oddělení pro dárce krve, kde její babička pracuje v bufetu. Rovnou jsem se tam stavila u sestřiček a zeptala se, jak to funguje a že bych také ráda dala krev. Pověděla mi, že mám přijít další týden ve čtvrtek mezi půl 7 a půl 10 hodinou. Nevěděla jsem o tom nic a trochu jsem se bála. Jediné, co jsem se dozvěděla, teda, co mi nepříjemná sestřička pověděla, bylo, že si mám přinést občanku, kartičku pojištěnce, den předtím nejíst nic tučného a ráno přijít na lačno.
Zeptala jsem se tedy kamarádky, jestli by nešla se mnou, že se prostě bojím a nechci tam být sama. Souhlasila a já se ve čtvrtek vydala poprvé darovat krev.

10 důvodů, proč je super mít BLOG

19. října 2015 v 20:51 | Veronika |  Blog
Když jsem viděla téma týdne, hned mi bylo jasné, o čem článek napíšu. Proto vám teď chci představit mých 10 důvodů, proč je tak super, když má člověk blog.

1) Člověk pozná spoustu nových lidí.
Za dva a půl roku, co mám blog, tak jsem potkala neskutečně moc skvělých blogerů a lidí, za které jsem opravdu ráda. Pokud blogování milujete, je potřeba, nebo není potřeba, ale je to super, když máte nějakou svoji základnu lidí, která s vámi drží, která vám poradí a pomůžeš, když potřebujete.

2) Zlepšíš si slovní zásobu.
Když se podíváte na moje články před dvěma lety a poté se kouknete na ty, které píšu teď, je vidět neskutečný rozdíl v tom, jak jsem se zlepšila ve vyjadřování a popisu věcí, jevů a zážitků. Už se tolik nezadrhávám, nepřemýšlím pět minut nad slovem, které mi právě vypadlo, protože to dokážu říct i jinak. Je to fajn.

Špatný den není nikdy celý špatný

7. října 2015 v 18:51 | Veronika |  Články

"Den předtím jsem šla brzy spát, už kolem 9 večer, myslela jsem si, že se trošku dospím a ráno se mi bude dobře vstávat, to jsem ale ještě nevěděla, jak to všechno bude vypadat."