Zákazy se musí porušovat, ne?

24. ledna 2015 v 17:24 | Veronika |  Články
(Přidávám to k TT, protože mi je 17, takže je to vlastně zakázané)


Kuřáci mi dají za pravdu a nekuřáci mě ukamenují.


 

"Smrdí to!"

- Když se neumeješ, taky smrdíš. Když nekouříš doma, ale jen venku, když nekouříš jak fabrika a není nad tebou oblak dýmu, jak nad Temelínem, když nekouříš ve společnosti nekuřáků, tak vocode?

"Škodí to zdraví! Budeš mít rakovinu!"

- Já na to odpovídám prostě, "Na něco umřít musím.". A copak je nějaké pravidlo, že člověk, který kouří, umře ve 40 na rakovinu plic, nebo cokoli jiného s tím spojené? Moje prababička kouřila od 15 a umřela v 88 na selhání jater, nikdy nepila. To je trochu paradox, ne? Jo, dost to ovlivní, ale není to žádné pravidlo. Tak mi dejte s rakovinou pokoj.

"Kouříš jenom z frajeřiny!"

- Prosím tě, není mi 13 let. Jo, začala jsem z takového debilního důvodu, abych se začlenila do kolektivu, kde byli starší a kouřili. Jo, byla to blbost, fajn, asi bych to i vrátila, ale ono to má i svou výhodu. (o tom dále)

"Až se budeš líbat s klukem, jemu to bude připomínat oblizování popelníku!"

- Za svůj krátký živůtek, jsem měla/mám jen jednoho kluka, který nekouří a myslíte, že když vím, že je to nekuřák a pro takové je to prostě humus, tak budu kouřit, než k němu pojedu a naschvál si zakouřím ještě před ním? Trošku logiky, prosím.

"Vždyť to stojí mraky peněz!"

- Na tenhle bod jsem se úplně těšila. Miluješ čokoládu, tabulka Milky stojí 30 korun. Rád/a se napiješ, kolik peněz stojí flaška vodky, 120 korun. Někdo se vyžívá v drogách, neremcám, jeho věc, ale sakra, taky to stojí hromady peněz. Někdo je závyslý na nakupování, to stojí taky prachů, co? Nech mi mojí krabičku za 72 kaček. Moje věc, moje vydělaný peníze a můj problém, co si za to kupuju, i kdyby to měla být ta rakovina. (Krabička mi klidně vydrží týden)

"Co z toho máš?"

- Prostě ti to chutná. Žádný kuřák ti neřekne, co na tom je, co ho nutí vždy si zapálit, když samozřejmě nebereme tu závislost na nikotinu, prostě nám to cígo chutná.

Já chápu, že vám to smrdí, že vám to vadí, ale mně taky vadí a smrdí váš přeslazený parfémek z DM za stovku a co s tím nadělám? Stejně tak chápu, že spoustě lidem vadí ty všudypřítomné nedopalky, ale mně taky vadí ty papírky, žvýkačky a odpadky na zemi. Já osobně se snažím ten nedopalek vždy hodit do koše, nebo kanálu, že to nedělá každý, za to já nemůžu. Vážně bych nezvládla za každým chodit a říkat "Tytyty, zvedni to a hoď to do koše.". Tak nás nechte žít.

Začala jsem kouřit brzo, na základce, hnus, já vím, ale co už, stalo se. Doma to netajím, doma to berou. Od nějakých 16, tedy rok a půl, kouřám s mámou normálně (ví to asi od 15) a v přítomné době už mi je vážně jedno, kdo mě kde vidí. Vytrpěla jsem si zarachy a nadávky a hádky a zákazy a všechno, ale pak stejně máma pochopil, že to nemá cenu, kor když chodím na brigádu a mám peníze.

A nahoře jsem vám povídala o výhodě. Víte, ani si neumíte představit, kolik lidí jen kvůli blbýmu tabákovýmu oválku poznáte a seznámíte se. Když si vezmu, kolik lidí jsem potkala jen na cígu před klubem. Jak moc jsem se sblížila v prváku s lidma ze třídy, jen proto, že jsme šli na cígo. Celkově kolik poznáte lidí. Napíšete "Jdeme na cígo?" a on/a půjde, v klidu, jdete JEN na cígo.
A víte, jak moc to pomáhá, když si vsugerujete, že vám to vlastně pomáhá, že jste potom víc v klidu? To je taky super.

Už končím. A tak...

nech kuřáka žít.


 

30 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (153)
Zobrazit starší komentáře

101 zeleny-jezevcik zeleny-jezevcik | 9. února 2015 v 16:40 | Reagovat

[71]:  To je pěkně ubohé, že nenajdeš na světě nic lepšího, než kouření. Poukazuje to na tvojí debilitu.

102 Akai Akai | 9. února 2015 v 16:58 | Reagovat

Článek zajímavý a své kouření jsi přede mnou, jakožto zatvrzelou nekuřačkou (fakt strašně mi to smrdí a přijde mi to jako kravina,  v životě bych to do pusy nevzala), asi obhájila. Nevadí mi kuřáci jako takoví, ať si kouří, když chtějí a následky ať si pak nesou sami, ale zakázala bych kouření na veřejnosti a tím myslím ulice, venek, kde se nacházejí i nekuřáci (a vím, že by to výrazně omezilo místa, kde se kouřit dá a ano, nefungovalo by to), protože co nesnáším je, už když musím jít na ulici za kouřícím člověkem, protože se mi z toho prostě dělá zle. Takže pokud kouříš v soukromí nebo s jinými kuřáky, hodně štěstí, ale jinak bych to nejraději zakázala.
To je můj názor. Myslím, že kuřáci prostě musí být nesmírně ohleduplní vůči okolí.

103 zeleny-jezevcik zeleny-jezevcik | 9. února 2015 v 17:00 | Reagovat

[6]:
1. Tohle nejsou argumenty ani výmluvy, to jsou jenom bláboly, to, co tu píšeš.

A k tý 4: Simtě, řekni mi jednu věc: Jak souvisí její blog s tímto článkem? Třeba ho opravdu nemá, krávo.

104 zeleny-jezevcik zeleny-jezevcik | 9. února 2015 v 17:00 | Reagovat

KRÁVO!!

105 Yu-chan Yu-chan | Web | 9. února 2015 v 17:03 | Reagovat

Abych pravdu řekla, kuřáky ráda nemám. Tedy ty nezletilé. Uznávám, smrdí mi to. Ale dá se to přežít.
Sice mi to jde proti srsti, ale máš pravdu, je to vaše věc. Já se za to do nikoho nenavážím, tedy dokud se někdo nerozhodne "zapálit si" elektronickou cigaretu ve vlaku. ._.
Jinými slovy, nesouhlasím s kouřením, ale souhlasím s tím, že by se do těch lidí neměl nikdo navážet. (Pokud to už tedy nesmrdí opravdu hodně...)
Super článek. :-)

106 Zelený jezevčík Zelený jezevčík | Web | 9. února 2015 v 17:04 | Reagovat

Tak tohle je ta největší ubohost, co jsem kdy slyšela. Asi stejně pravdivý a uvěřitelný, jako bys říkala, že dvě a dvě je pět. (Asi špatný příklad, vzhledem k tomu, že si asi opravdu myslíš, že dvě a dvě je pět.

107 Kiara Kiara | E-mail | Web | 9. února 2015 v 17:07 | Reagovat

Já jsem silný nekuřák a z toho smradu se mi navaluje. Když kuřák přijde z venku do stejné místnosti, projde kolem mě a zůstane za ním oblak toho smradu, nesnáším to a bývám kvůli tomu nevrlá. Podle mě je to jen frajeřina pro lidi se slabou vůlí a nízkým sebevědomím, protože se chtějí začlenit do kolektivu. Upřímně, nechci se stýkat s těmi lidmi, kteří kouří tam někde u nás v parku, protože vidím, co je to za lidi. Možná je neznám všechny osobně, ale jak na všechny pokřikují a smějí se, vím, že s nimi nic mít nechci.
Ano, stojí to spoustu peněz. Pro mě, která škudlí každou korunu, je těžké si představit, jak utrácím každý týden 70 korun za tak zbytečnou věc. Kupuji si jen to, co uznám za vhodné, jako jsou rifle, když se ty staré roztrhají, jako je jídlo, jako jsou sešity do školy. Párkrát za měsíc si koupím něco sladkého, ať je to pití, sušenky nebo něco, to ne že ne, ale nevadí mi si to odpírat.
Na něco se umřít musí? To je věta, která mě neuvěřitelně vytáčí. Je to to samé, jako bys řekla: "Jo, chci umřít na tohle." Nesmysl.
"Zajdem na cígo?" A co takhle: "Půjdem ven?" Dětská fráze se mění na rádoby dospěláckou? Ne, díky. Myslím si, že s přáteli se budu stýkat bez cigarety v hubě a s oblakem kouře za zadkem...
No, asi je to vše, co jsem chtěla vyjádřit :)

108 Lokusta Lokusta | 9. února 2015 v 17:10 | Reagovat

Nefajcim. Nikdy som to neskusila a v mojom veku s tym uz ani nezacnem. Dedko fajcit prestal, lebo mal z toho vazne zdravotne problemy. Kamaratka sa od toho snazi pravidelne odnaucit a v nedavnej dobe s tym zacal aj moj otec. Obaja ostavaju prekvapeni, kolko voni a vyraznych chuti citia. S fajcenim totiz o ne rychlo prichadzaju.

109 Booksholic Booksholic | Web | 9. února 2015 v 17:12 | Reagovat

[107]: možná bylo to "pojďme na cígo" myšleno ve smyslu "měla jsem těžkej den ve škole, musím se ještě naučit pět látek.. potřebuju vydechnout" - zajdeme na pět minut na cigáro.
Pro kuřáky je rozdíl mezi "jít na cigáro" a "jít ven". Nikdo za tebou nepoleze do tý zimy na pět minut jen tak

110 bearman bearman | E-mail | Web | 9. února 2015 v 17:18 | Reagovat

Jistě že kouření je tvoje věc, ale když čtu tyto všední argumenty které mi předloží každý kuřák tak mě napadá slavná věta od Michaela Crichtona: Nechápali, co činí." Obávám se, že tohle by mohlo stát na náhrobním kameni lidstva.“ A musím říct že ani nejde o to že kouříš, spíše mě dostala táto tvoje výpověď typu: A co jako už jsem velká holka můžu si dělat co chci - nechci tě poučovat někdy si ale říkám, copak lidi vy si snad neuvědomujete své jednání, své činy a hlavně jak nesmyslné jsou vaše problémy, proboha otevři oči vstaň, svět je přece krásnější a vzácnější než jenom vzít cígo, jít na nákup, do školy, pohádat se s kamarádkou atd atd atd. Pochopil bych indiána který by mi řekl kouřím tabák protože mě to vynáší vzhůru, provází mě meditací, je to můj rituál. Lepší by bylo přiznat si pravdu, kouřím protože jsem závislá a nedokážu se bez cigaret uvolnit. Strašně mi to chutná - i feťákovi strašně chutná koks a poznává díky němu nové lidi, ale pravou pohodu poznáš když odhodíš ze svého srdce co nejvíce závislostí. Můj názor nic ve zlém.:) Přeju ti blaženost ahoj:)

111 Lenin Lenin | Web | 9. února 2015 v 17:22 | Reagovat

[91]: Ale no tak... Snad si vážně nemyslíš, že všechny penízky z cigaret jdou na léčení mýho slepýho střeva? :) Rozhodně se větší část DPH rozkutálí úplně někam jinam. A když do zdravotnictví, tak si taky uvědom, kolik ročně stojí léčba respiračních a dalších onemocnění, které mají vazbu na nikotinismus, o rakovině nemluvě. To jsou taky solidní pálky. Žel Bůh, víc to sype než stojí, proto nikoho z hora tahle problematika zas tak neštve. Hlavně že jsou plný korýtka. Ale myslet si, že kuřáctvím přispíváš k blahu národa... Od srdce jsem se zasmála. :)

112 dobry-jmena-uz-jsou-pouzity dobry-jmena-uz-jsou-pouzity | E-mail | Web | 9. února 2015 v 17:26 | Reagovat

Dyť jo, třeba si skákej hlavou proti zdi, jestli ti to dělá dobře. Když nebudeš prasit moji omítku od svojí krve... who cares? Každej si kurví život jinak, někdo má žváro v hubě, jinej 200 kilo, další se opíjí do němoty nebo propadne automatům... smrti vstříc mílovými kroky, šak o to jde, no ne? ;)

113 agrrrefrit agrrrefrit | Web | 9. února 2015 v 17:43 | Reagovat

[111]: Nikde jsem nepsala ,že jde všechno do zdravotnictví. Jen to byla reakce na to aby se cigarety ze dne na den úplně zakázaly. Což považuju nejen za logickou, ale i ekonomickou a společenskou blbost.

Blaho národa? Ne, ale jak píšu v dalším komentáři, bylo by fajn nevidět všechno černobíle, ale koukat i na souvislosti. Nebo snad myslíš, že by to nebyl dostatečný výpadek pro kolaps ekonomiky? (obzvlášť při tom korýtkaření jak si sama napsala)

Proto se i vlády (nejen naše) snaží o omezování, ale nikoliv pro zrušení. Snaha aby další generace vůbec kouřit nezačaly. Proto i souhlasím s omezováním na veřejných místech.

Ale proč bych měla bejt trestaná za svou neřest, jen proto, že se to někomu nelíbí? Nebo, že to není zdravý? Spousta věcí není zdravejch, já jsem třeba vysazená na mekáče a "burgrovou společnost" Co kdybychom to teda taky zakázali, bude víc zdravejch lidí, co nebudou mít vysokej cholesterol a nebudou umírat na problémy s obezitou. Nebo zakážeme barvení vlasů? Protože současné barvicí emulze osbahují látky které při pravidelném používání způsobují rakovinu ledvin a močového měchýře?

Vadí mi ten přístup. přístup: co dělám já je v pořádku ale, co dělají ostatní a nelíbí se mi to, je špatné. A to jak ze strany nekuřáků, tak ze strany kuřáků. Proto píšu, že než pranýřovat, dávám přednost konstruktivnímu vyjednávání.

114 ponorrka ponorrka | Web | 9. února 2015 v 17:50 | Reagovat

jestli nekouříš moc stejně jako já je to naprosto v pohodě, ale vážně mě rozčiluje když někdo srovnává toho co kouří max. jednu krabičku obden a ten co kouří min. dvě deně

115 Lenin Lenin | 9. února 2015 v 18:02 | Reagovat

[113]: Proto, že tvoje neřest nepoškozuje jen tebe. Když sním hranolky, ohrožuju tím sebe. Barvím-li si vlasy, odnese to zase jen moje tělo. Když chlastám, zase jde o moje zdraví.

Jen málo kuřáků mělo snahu vyjít mi vstříc, když jsem je slušně požádala o to, aby si vykuřovali tam, kde nikoho neotravujou. Nejlépe u sebe doma. Většinou se dočkám nadávek, že nemám pravo je omezovat, v lepším případě ignorace.

A jsme-li u ekonomiky - kdybychom si nezrujnovali jak zemědělství, tak průmysl, nemusel by náš stát těžit ze závislosti obyvatel. Vlastně by mě nepřekvapilo, kdyby se legalizovaly i další drogy, když to tolik sype. A myslíš, že je to rozumná cesta?

116 Renyu Renyu | E-mail | Web | 9. února 2015 v 18:06 | Reagovat

Tak...jakožto nekuřačka co kouření nesnáším Ti asi budu někde odporovat.
Každopádně chci předem říct, že když kouří někdo kolem 17+ tak je mi to úplně jedno, je to jen a jen jeho věc, nikdo mu do toho nemá co kecat, jestli se mu kvůli tomu něco stane...je to sakra jen jeho věc a blablabla,už to není ta dvanáctiletá slečna co to dělá pro pozornost.
Ano, nemám kouření opravdu ráda, takže když vedle mě bude stát kuřák se zapálenou cigaretou, tak půjdu pravděpodobně dál..(pokud mě nebude nutně potřebovat ke konverzaci) ale to je taky zase moje věc.
Když si rozebereme jednotlivé body v tvém článku...tak ano, smrdí to, stejně tak jako když se někdo neumeje a stejně tak to kolik lidí omlátí o hlavu tomu co se neumeje (i když tam je to častěji na styl pomluv)
Co se týče rakoviny, tak ta si nevybírá "kuřák/nekuřák". A jak jsem psala...je to tvoje věc.
Ano, ne každý kouří jen z frajeřiny.
A co se týče peněz...tak každý si utrácí za co chce ._. je to zase jen a jen jehověc .___.

117 dodo dodo | 9. února 2015 v 18:07 | Reagovat

Tak článek super! A komentáře jsou skoro stejně zábavné jako na novinkách.cz. Fakt... ještě aby se tu někdo ozval, že za kuřáky může Kalousek XD XD. Ať si každej dělá co chce. Mr~at!

118 Gelliah Gelliah | Web | 9. února 2015 v 18:11 | Reagovat

Přesně se tebou souhlasím! Máš pravdu. Ať nás nechají žít, sami mají svoje závislosti a svoje píčoviny, tak ať drží hubu a krok! >o<"

119 Ella Ella | E-mail | Web | 9. února 2015 v 18:18 | Reagovat

Já teda kouřím jen příležitostně, ale docela s tebou souhlasím. Super článek!

120 queen6 queen6 | E-mail | Web | 9. února 2015 v 18:19 | Reagovat

[118]: Tento výrok je obrazem tvé chabé inteligence...

121 agrrrefrit agrrrefrit | Web | 9. února 2015 v 18:21 | Reagovat

[115]: Vážně? Mně fakt, že celá rodinka (tedy i malé děti) si zajedou do mekáče, přijde stejná jako, když mamina vezme svoje děti do zahulený hospody. Tak! Jak říkám mluvím o souvislostech.

Zlegalizovat drogy? Proč jsou na interetu tendence číst jen to, co se uzná za vhodné a ne celé kontexty. Jak už jsem psala, je celoevropská tendence, převychovávat občany a vychovávat generace, které kouřit vůbec nezačnou. Stejně tak vytvářet "čistý" prostor pro nekuřáky. ( v podstatě nechat kuřáky v klidu dožít a vymřít)

Nebo myslíš, že celé generace přestanou kouřit jen proto, že ty si umaneš? Kolik let to bylo společensky žádoucí, si zapálit.

A že tě kuřáci ignorovali? Ono je taky otázkou jak si je na svou nevoli upozornila. Jestli si byla ostrá, tak jako se snažíš hádat se mnou, tak se na jednu stranu nedivím, že tě měli na háku. Ovšem jedním dechem nezapírám, jak už jsem psala v předchozích komentářích, že jsou bezohlední lidi, co iritujou i mě (nejen kuřáci).

Z tvého postoje vůči mně mám teď pocit, že všechno co napíšu nebo řeknu musí být automaticky špatně jen protože jsem kuřák (už jsem psala o černobílém jednání v komentáři?). Proč? Já se tě taky nesnažím přesvědčit, abys začala kouřit.

122 Marillee Marillee | E-mail | Web | 9. února 2015 v 18:22 | Reagovat

Když se někomu svěřím s tím, že se myju jednou za dva dny (což je normální a navíc zdravé), tak na to řeknou fuj. A řekla mi to jednou i holka, ze který to teda táhlo každé ráno, taková pěkná a upravená slečna a člověk aby se k ní přiblížit bál. :D Ne, mně je to šumák, jen je mi to fakt líto u těch sympatických slečen (teď asi zním jako lesba), protože je to hrozně odrazující.

Strejda kvůli stoupající ceně cigaret přestal... :D Což teda není k smíchu, ale je to dobře!

123 Olja:) Olja:) | Web | 9. února 2015 v 18:40 | Reagovat

Palec hore pro tenhle článek :D nejsem kuřák,ale spoustu mých kamarádů je a dokonce i můj kluk kouří (teď se teda snaží přestat :D). Nikdy mi to nijak extra nevadilo,i když teda zrovna si nelibuju sedět v zakouřený hospodě,protože mě z toho pálí oči :D Myslím,že je to každýho věc a stejně tomu lidi těma svýma článkama,odsuzováním a výhružkama nezabrání tak nechápu o co všem furt jde :D

124 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 9. února 2015 v 18:47 | Reagovat

Já jsem zrovna dneska šla na autobus a přede mnou z tramvaje vystoupila slečna v mém nezletilém věku, okamžitě si zapálila, nasávala a kvůli větru mi ten kouř šel rovnou do obličeje. Šla jsem plouživě za ní, protože se kvůli úzkému terénu nedala předběhnout. Nakonec jsem se volně mohla vydýchat na zastávce a ona šla dál. Ten náš pochod, ale trval takhle několik minut a i když jsem si držela docela vzdálenost, dusilo mě to a smrdím od nikotinu snad víc než ta mladá dáma.
To je to, co mi na kuřácích asi jediné vadí. Když začnou kouřit na místě, kde se před nimi nedá utéct ani se nijak vyhnout. A okolí si to od nich odnese kouřem. Možná mi bude namítnuto, že jsem slečnu měla upozornit, ale ona nekouřila v uzavřených prostorách nebo někde, kde by to bylo zakázáno a tak by moje snaha byla asi marná. Jsou to právě náhody, kdy narazíš na kuřáka a i když je to nepříjemné, nedá se nijak vycouvat. Více méně je mi šumák, že půlka školy si chodí zapálit do postranní uličky u školy, těm se můžu vyhnout a mé oblečení nenačichne nebo se nebudu dusit. Ale třeba když prší a v natěsnané budce na zastávce si někdo zapálí?
Mě by bylo kouření jedno, ale já jsem takový ten typ skrblíka a na mně je to moc drahý :D

125 ada ada | 9. února 2015 v 18:55 | Reagovat

ahoj, nic ti neberu je to tvoje věc , to kouření , ale když už tak chci jenom řict , že rodiče mojí matky kouřili v před ní už od malinka ona kouřila možná tak jednou v  nebo tak v tomhle věku, rakovinu plic nemá, ale má rakovinu štítné žlázy a sám doktor jí řekl , že to má z kouření... rakovina z kouření se ti nemusí projevit jenom na plicích...abys věděla k tomu  bodu..

126 Denisa Kwapulińská Denisa Kwapulińská | E-mail | Web | 9. února 2015 v 19:09 | Reagovat

Osobně, ať si lidi kouří je to jejich věc, chtějí si zničit zdraví je to jejich věc, ale co vážně nesnáším je, když kouří na místech kde je to zakázáno např. autobusové nádraží a ještě se postaví tak, že mi ten kouř leze do ksichtu. Jakožto astmatik se vždycky děsně rozkašlu. Neříkám kdyby to byl vyjímečný příklad, ale vždycky když čekám na autobus tam alespoň jeden kuřák je. V tomhle mi kuřáci příjdou strašně bezohlední, proč se prostě nepostaví někam kde to nebude táhnout na ostatní lidi? A kde není zákaz?

Jinak co se týká mekáčů, ty hnusy by se fakt měly zakázat XD

127 sarushef sarushef | Web | 9. února 2015 v 19:25 | Reagovat

Hele jo, souhlas.

128 fakynn fakynn | E-mail | Web | 9. února 2015 v 19:33 | Reagovat

V zivote bych si nezapalila treba na autobusovezastavce, nebo nekde, kde je spousta lidi, o kterych nevim, jestli jim to vadi, nebo ne. Nerikam, ze si nezapalim na ulici, obcas, ale radsi si zalezu a v klidu si to cigo vykorim.

A i presto, ze jsem kurak, nesmasim zakourene prostory a to, jak potom ohavne smrdim. Prece jen... kdyz kourim nekde venku, nesmrdim tolik, jako kdyz sedim nekde v hospode. Mozna proto tolik nechodim do hodpod\baru\klubu a nikdy v zivote bych nekourila doma nebo u maleho ditete.

129 userka userka | E-mail | Web | 9. února 2015 v 19:57 | Reagovat

Ježiši, smazanej komentář, kterej s tebou nesouhlasí. OMG, ty jsi fakt ale hodně trapný děvče.

130 userka userka | E-mail | Web | 9. února 2015 v 19:58 | Reagovat

[129]: Beru zpět, moje chyba.

131 Terka Terka | E-mail | Web | 9. února 2015 v 20:02 | Reagovat

Já nesnáším kouření. Jako promiň, ale tohle je můj názor. Moje mamka kouří, občas si zapálí i taťka a mamka z toho kašle jako kdyby měla tuberu. Mě prostě vadí, že lidi kouří navzdory tomu, že jim to neustále zdražují a jim není líto ty peníze vyhodit. Pokud máš krabičku na týden, dobře, beru. Ale když jich někdo vykouří hned několik za jeden den? Vadí mi, že si lidi neumějí vážit peněz a klidně si ty cigarety koupí, přestože nemají na nic jiného.

Já jsem to kdysi chtěla zkusit. Kdysi. Teď bych si za to nejraději nafackovala a jsem ráda, že jsem to nikdy do té pusy nedala, protože... fuj. Já nevím, co víc k tomu říct, zkrátka mi vadí ten kouř. Když na mě někdo ten dým foukne, je to ještě horší.

Nebo když člověk kouří a každých pět vteřin si odplivne. To si pamatuji ještě na střední, jak chodili studenti před školu kouřit. Na zemi se válely samé nedopalky a v neposlední řadě i ty plivance. A ty byly ještě nechutnější.

132 Nekuřák Nekuřák | 9. února 2015 v 20:24 | Reagovat

Je to prasárna a kor u holky. Jak tu už zaznělo todle sou spíš výmluvy a záminky pro to kouřit dál.

133 Atze Atze | Web | 9. února 2015 v 20:41 | Reagovat

Hele, sama kouřím už nějakej ten pátek, ale od tebe mi to přijde jako nějaká póza. Už jen ten článek a ta ironie, která z něho sálá. Taky jsem taková byla. Měla jsem potřebu všem okolo dokazovat, že to nedělam z frajeřina a že já jsem jiná. Jo, taky bych si nezapálila na zastávce, ale když jdeš a kouříš, stejně ten dým dýchají lidé za tebou.
Co kdyby jsi napřed dokázala sama sobě, že ti to opravdu pomáhá a pak až přesvědčovala ostatní? Podle mě sama nevíš proč vlastně kouříš a hážeš jenom pózu na všechny okolo. Přečti si všechny články od puberťaek o kouření. Všechny píšou to samé co ty.
A jen tak mimochodem, když ti krabička, kde je 20 cigaret vydrží i týden, nebudeš zas taková kuřačka jak si myslíš.

134 Andy Andy | E-mail | Web | 9. února 2015 v 20:56 | Reagovat

Ani jsem celý článek nepřečetla.
Nemusela jsem.
Kecy, bla bla bla, promiň působíš na mě strašně... hm, ani nevim. Trochu ať žije puberta. Už jen to, že máš v menu že je ti 17 a píšeš článek o kouření, haha.

"Já chápu, že vám to smrdí, že vám to vadí, ale mně taky vadí a smrdí váš přeslazený parfémek z DM za stovku a co s tím nadělám?"

?? prosim??? a jinak seš v pořádku jo? :D já radši budu dejchat i debilní voňavku za pade od vietnamců, řekni mi, co je tohle za logiku..
Píšeš ironicky "smrdí to" - ale víš ty co? Ono to vážně smrdí, kor když nekuřáci na ten čmoud prostě zvyklí nejsou, kolikrát se mi z toho rozjede migréna jak řemen, nehledě na to, že pasivní kuřáci (aneb všichni nekuřáci kteří jsou nuceni dýchat to, co vy na nás foukáte) to odnášej víc, než kuřáci aktivní.
Nelíbí se mi tvůj sobecký a dětinský přístup. Toť vše, třeba taky jednou dospěješ a dojde ti, cos to tu napsala za bláboly.
PS, když ti tady i kuřáci píšou negativa, asi na tom něco bude.
Peace.

"nech kuřáka žít" ??
já bych nechala kuřáka žít a nekuřáka bych nechala dýchat

135 Nosferatu Psiren, NEblahé paměti Nosferatu Psiren, NEblahé paměti | E-mail | Web | 9. února 2015 v 21:00 | Reagovat

Kouřím. Mám ráda cigarety.
Ve společnosti nekuřáka/ů se ptám, jestli si můžu zapálit nebo ne. Když ne, nevadí. Když kouřím někde venku a jde někdo blízko kolem mě, nevydechnu mu kouř do obličeje a cigáro zaklopím k sobě, celkově se snažím neobtěžovat nekouřící občany, a když už si zapálím venku, vajgly házím do koše, potažmo do kanálu (pořád lepší než na zem).
Nevymlouvám se, nehledám plusy, znám mínusy. Prostě kouřím.
Zákaz kouření v restauracích mi ovšem přijde jako omezování práv provozovatele zařízení. Když je možnost rozdělit prostory tak, aby část byla kuřácká a druhá část nekuřácká (ideální je, aby kuřáci procházeli částí nekuřáckou, nikoliv naopak, a aby zařízení bylo dobře větrané), proč zakázat kouření v pohostinství úplně? Chtějí zakázat i možnost kouření na letních terasách?
Ve finále si kuřák stejně poradí.
A pak, kvůli zákazu kouření v hospodách atd., budou nekouřící občané nadávat na dav kuřáků, kteří stojí před vchodem do restaurace a dávají si cigárko...

136 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | Web | 9. února 2015 v 21:25 | Reagovat

[101]: Ano, rozveď mi ty pojmy jako ubohé a debilita eště více, když jsi tak yntelygentný... Olol.

137 Jane Jane | 9. února 2015 v 21:42 | Reagovat

Můj přítel kouřil od 15 do 17. Přišlo mu to samozřejmě děsně cool. Pak přestal, protože zjistil, že jsou to zbytečně utracený peníze. Dneska po dvou letech kuřáky nesnáší a konečně mu došlo, jak to hrozně smrdí. Ty si to neuvědomuješ, protože tvůj řasinkovej epitel je totálně zničenej, ale ono to fakt smrdí ;) Znáš takovou tu zatuchlinu, když přijdeš večer z baru a oblečení musíš dvakrát vyprat? A když tě ten smrad ve vlasech pronásleduje ještě dalších pár dní, protože se to prostě úplně do všeho zažere? Spočítej si, kolik peněz utratíš měsíčně za kouření. Několik stovek to určitě bude. Za to by sis koupila zásobu Milek na půl roku a měla by ses sakra sladce ;) Ten, kdo říká, že na něco umřít musíš, nikdy nepoznal bolest z opravdové nemoci. Radši budu žít zdravě než celej život trpět, kašlat a mít žlutý zuby. Od tý doby, co si procházím léčbou několik zánětů, si svýho zdraví vážím a chci udělat všechno pro to, aby mi to vydrželo. Jednou to poznáš.

138 Saya - Mi Saya - Mi | Web | 9. února 2015 v 22:08 | Reagovat

[107]: Dokonale jsi to vystihla. Ještě bych doplnila, že ne jen, že se mi "zvedá kufr" když za někým s cígem jdu, já se doslova dusím... nedokážu se toho "vzduchu" nadechnout.

139 Prackal Prackal | E-mail | Web | 9. února 2015 v 22:18 | Reagovat

[107]: Zkus se zamyslet nad tím co tu plácáš ... spousta slavných lidí kouří například dýmku ... než vypustíš z pusy nějaký moudro tak se prosím nejdřív zamysli a neodsuzuj všechny jen kvůli tomu, že tobě se něco není příjemný ... klasický příklad toho jak to vypadá, když má někdo na očích klapky a v uších špunty a jeden si jen to svoje ...

140 Martinááá Martinááá | E-mail | 9. února 2015 v 22:27 | Reagovat

Bože to jsou zas keci...nečetla jsem komenty takže kdyžtak se omlouvám jestli se budu opakovat....

Docela tě lituju když máš takovéhle názory. Na něco se umřít musí? napiš mi svoje pocity až budeš mít rakovinua doktoři ti řeknou že z velký částí za to můžou cigarety - aha ;-)
samozřejmě můžeš žít normální dlouhý život, ale  bohužel ta pravděpodobnost se ti s každou cigaretou zmenčuje :-)
že onemocní kdo někdo kdo žil zdravě? buď výjma, GENETIKA nebo jak pasivní kouření ;)

Proč utrácet kuli svoji ubohosti prachy za cigarety když by šli použít lépe? AHA :-)
MOC ROZUMNÁ TEDY NEJSI...

a ten smrad...ano po chvíli vyprchá ale je z toho na blití...

kouření je prostě ubohý nic víc nic míň :-)

141 Aries Aries | Web | 9. února 2015 v 22:36 | Reagovat

At si každý kouří co chce, kde chce, ale ať to necpou mě pod nos :) Znám hodně kuřáků. Ok. Ale když vystupuji z vlaku a chlap přede mnou má jen jednu nohu venku a už si zapaluje a jde to všechno na mě..mám chuť kopat. To stejné, pokud se chodí na veřejných místech v davu po schodech a frajer vedle mě s cigárem.. Ať si kuřáci "ničí" zdraví sobě, ale né mě :) Toť můj názor, klidně si svoji další cigaretku vychutnej, čiao:)

142 Nekra Nekra | Web | 9. února 2015 v 22:53 | Reagovat

Jo, máš pravdu, jako nekuřák bych tě ukamenoval (no, alespoň virtuálně).
Když kuřáci kouří, tak totiž nezvyšují riziko rakoviny jenom sobě, ale i ostatním, protože ten kouř se roznáší po okolí.
To je od vás kuřáci pěkně hnusný, že my ostatní co nekouříme, kvůli vám tu rakovinu můžem dostat taky. Proč si místo toho nevezmete nikotinový náplasti nebo žvejkačky, když jste závislí na nikotinu a otravujete s tím rakovinotvorným kouřem i ostatní?!

To je na vás to nejhorší, že s tím kouřem otravujete i nás, co to dýchat nechceme.

143 Hann. Hann. | Web | 9. února 2015 v 22:59 | Reagovat

Četla jsem začátek a dost jsem se bavila, takže se  ráda vyjádřím taky :)
Můj táta kouřil dost dlouho, ale vždy tak, aby tím neotravoval ostatní. Což znamená, že si došel na balkon, když si chtěl zapálit; popř. u babičky ven na zahradu, apod..
V restauraci si nikdy nezapálil a to i přesto, že to byl opravdu kuřák a zvládl krabičku denně.
Pak mám třeba babičku, která kouří i v místnosti a to mi vadí megamoc. Smrdim od toho a páchne mi i ten dým.
Nicméně proti kuřákům nic nemám, pokud kouří...společensky.
Kecy o penězích mi přijdou hloupé a přiklonila bych se na stranu kuřáků - jsou to jejich peníze. Navíc, nekuřák je utratí za co? máme o tolik víc peněz než kuřáci? HM? Myslim že ne.
Jinak, já kouřím příležitostně. Na akcích, někdy velmi výjimečně mimo takové příležitosti. A i tak mi to smrdí.

144 Arvari Arvari | E-mail | Web | 10. února 2015 v 0:16 | Reagovat

Já proti kuřákům vlastně zase tak nic nemám. Teda, takhle. Myslím si o nich svý. Zejména o těch blbejch děckách, co začnou kouřit v pubertě, protože maj potřebu machrovat, což jsi přesně ty, to se na mě nezlob. Ale když začne kouřit zletilej člověk, kterej si uvědomuje, do čeho jde... No, je to jeho věc, do čeho vráží peníze a čím si kurví zdraví, je to jeho věc. Nebudu nikomu bránit v kouření. I když musím říct, že mě fakt štve, když mi to někdo bezohledně fouká do obličeje. Dejme tomu, že ty tvoje argumenty i beru, každej holt máme něco.
Ale vážně mi nemůžeš tvrdit, že to nesmrdí. Jako ještě k čertu s tím, že smrdí ten kouř, to je jednorázová záležitost, ale když člověk kouří víc, a to i když kouří venku, moje zkušenost říká, že většinou pak docela dost smrdí i on sám. Prostě tím nějak... nasákne, nebo co. Zkrátka to z něj cejtíš. Teda, ty možná ne, když jsi zvyklá, ale nekuřák jo. I přes voňavku a podobně...

145 Lenin Lenin | 10. února 2015 v 1:58 | Reagovat

[121]: Vodí-li rodič svoje dítě do takových podniků na jídlo, je to blb. Stejně tak matky kouřící by se měly zamyslet, že to není jen o nich. Všichni kuřáci by si to měli uvědomit a nesrovnávat žváro s hranolkou. Když vedle tebe sním deset hranolek, tobě nebude nic. Když vedle tebe vykouřím deset cigaret, tvoje plicní sklípky si zase o něco sníží schopnost okysličit krev. Je to jiný. Hranolky se ti do žaludku od strávníka sedícího u vedlejšího stolu nedostanou.

Upozornila jsem je zhruba větou: Mohl/a byste jít prosím kouřit jinam?, nebo: Víte, že tady se kouřit nesmí? Odpovědí mi bývá: Si odejděte sama, nebo: Nejsi moje matka, neomezuj mě, od spratků pak posměch a vulgarity. Mají pocit, že je jejich svatý právo zapálit si cigaretu, a je, ale jen pokud tím neotravují vzduch, což dělají často a odmítají to přiznat.

Nepřesvědčuju tě o tom, že nemáš kouřit. Jednak tě neznám a nemám potřebu ti zachraňovat zdraví, druhak k tomu rozhodnutí musí člověk stejně dospět sám. Jediný, o co jde, je abys pochopila, že dokud ti někdo nenacpe hamburgr do chřtánu a nedonutí tě polykat, nemůžeš to až tak úplně srovnávat, protože o tom, zda ho koupíš sobě, potažmo třeba jednou svým dětem, rozhoduješ ty sama. U cigaret to tak bohužel není, a to je celý jádro pudla. :)

146 Takara Takara | Web | 10. února 2015 v 5:52 | Reagovat

Myslím, že každému je jedno, že kouříš...ale faktem je, že status pasivního kuřáka (vdechuješ kouř, který jde z člověka, který vedle tebe kouří a vdechuješ ho bez filtru, tzn. vdechuješ to nejhorší)už někomu může vadit...

Práva jednoho člověka končí tam, kde začínají práva druhého...v tom je celý spor "o čistý vzduch"

V mých pubertálních letech mě hrozně štvalo, když mě doma matka vyslýchala ohledně kouření, protože mi smrdělo oblečení a vlasy kouřem...podotýkám byla/jsem/budu nekuřačka, ale stačilo půlhodiny vedle kamarádky s cigaretou a matka po mě šla, jak slepice po flusu...

147 Bels Bels | E-mail | Web | 10. února 2015 v 8:45 | Reagovat

Nenávidím závislosti, jinak je mi u zadku jak si kurví život lidi kolem, pokud tím vysloveně neotravují mě. Ale přijde mi strašně legrační jak si základkáři vyhulujou rypák v keřích za školou, vlastně mi to přišlo strašně trapný už když jsem ještě na základku chodila já. Však vy jednou za několik desetiletí zaplačete, až budete chtít přestat a on to epůjde. ;)

148 NaTyy NaTyy | Web | 10. února 2015 v 9:03 | Reagovat

Musím ti pochválit článek! (y) máš to strašně dobře napsané..kouřím taky už docela dlouho.Myslím si,že naši to ví..ale doba už je taková.Vždycky si strašně vyčtu každou cigaretu,že si ničím plíce,když tak sportuju..a prostě kolikrát něco nevydejchám..ale tímto článkem si mě přesvědčila se koukat na to kouření jinak.V dnešní době už je to tak,že málokdy vidím člověka co nikdy nekouřil..to už je taková vyjímka.

149 D. V. Spudil D. V. Spudil | E-mail | Web | 11. února 2015 v 8:19 | Reagovat

[91]: hroutící se ekonomiku, spadl jsi z višně? státní kasa má víc zdrojů, než myslíš, tohle by ji nijak nepoložilo. A prý: ,,Nechoď mezi kuřáky." Jsi asi blázen, když si myslíš, že v ČR je možné projít městem, aniž bych procházel tím smradem. A ano, v dnešním zasmogovaném prostředí se umírá kvůli kouření, protože zasmogované zrovna dvakrát není - zkus jít někam, kde lidé nekouří (jestli takové místo najdeš) a uvidíš, že smog tam těžko najdeš. V ČR je smog jen nad Ostravou.

150 D. V. Spudil D. V. Spudil | E-mail | Web | 11. února 2015 v 8:22 | Reagovat

[148]: Ty jsi asi taky spadla z višně. Nikdy jsem nekouřil a je nás dost. A pokud nepočítáš mezi kuřáky ty, co jednou v životě zkusili cigaretu, pak kuřáků je drtivá menšina.

151 D. V. Spudil D. V. Spudil | E-mail | Web | 11. února 2015 v 8:27 | Reagovat

[91]: jo pardon, ten odkaz. Tak to není 6 milionů ale 600 tisíc, ale to je pořád víc než moc :P
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/108303-pasivni-koureni-zabije-rocne-600-tisic-lidi-z-toho-tretina-jsou-deti/

152 i r i s i r i s | Web | 13. února 2015 v 9:06 | Reagovat

Celý článek na mě působí jen jako chatrné omlouvání sebe samotné. Protože autorka se asi své závislosti neumí zbavit a tak to musí nějak "okecat".
Sorry.

153 Dendy Dendy | Web | 27. února 2015 v 10:16 | Reagovat

Kourila jsem,vedela jsem ze se nicim,nikomu jsem to ale necpalapod nos treba na zastavce.. nekourim?uz par let a kuraky nemam rada, tenkdo chce predemnou kourit vi,ze majit tam ab sr to ke me nedostalo. Je to tvoje zdravi,tve plice, ale nam je nicit nemusis :-) tak jako vsichni kuraci

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama