Není to o vzhledu, aneb tohle říká naivní ošklivka

15. ledna 2015 v 19:01 | Veronika |  Články
Je to ošklivé, vážně ošklivé, ale je to pravda.

Uno!
Copak žijeme v době před X staletími, ba i tisíciletími (když vezmeme Věstonickou Venuši, Mona Lisu), kde se pohlíželo na hubené, jako na nemocného jedince, který je pro rodinu vlastně úplně k ničemu? Všichni si brali ženy s pořádnými křivkami, jak se říká 'krev a mléko'. Čím víc je, tím víc je co milovat. Pak se posuneme o ty X staletí a tisíciletí do naší doby, kolik z dnešních chllapců/muží, kteří o oplácané ženě, kterou je pořádně za co chytit, řeknou "To je kus.". Kdo bude řešit, jestli je za žena, dobře, nebudeme mluvit jen o ženách, co muži, to je to samé, no ne?


Dos!
V tomhle světě to mají krásní prostě jednodušší.
Představte si tu situaci. Přijde mladá blondýnka s pevnýma trojkama, dlouhým nohama a vedle ni si sedne vrásčitá utahaná čtyčícítka s dvěmi dětmi, které už jsou odrostlé a postarají se o sebe sami (abychom tu neřešili diskriminaci maminek, které do práce kolikrát nevezmou, protože mají malé dítě, to až jindy, třeba). Koho si vyberou?
Blondýnka zamrká umělými řasami a žena se zmůže na utahaný poloúsměv. Najednou nikoho nezajímají podmínky jako "perfektní angličtina, vysoká škola ekonomická, 10 let praxe". Teď tu před personalistou kolem padesátky sedí tyto dvě uchazečky. Otázka pro vás, kdo dostane šanci? Práci dostane mladinká slečinka bez praxe a mizernými jazykovými prostředky. nebo žena v nejlepších letech s výbornými pracovními předpoklady?
Když jsme u mužů. Podle mě je to podobný problém. Přijde pětadvacetiletý mladík s nažehlenou košilí od maminky, co je bulík a osmačtyřicetiletý muž, prošedivělými a prořidlými vlasy, který mi dvaceti lety praxe, mistr oboru. Kdo má šanci? Samozřejmě mladík, protože muž už je starý, za chvilku půjde do důchodu (což je blbost, když průměrný odchod do důchodu by ho čekal až za nějakých 17 let).
Kde je ta spravedlnost? Já jsem sice zastánce toho, že by měli brát mladé, aby se naučili, o tom žádná, ale podle mě bude pro firmu výhodnější vzít staršího muže, než mladého chlapíka.
- Jasně, až budu hledat práci já, byla bych radši, kdyby vzali mladého bulíka, jako budu já, ale řešíme vzhled a nespravedlnost v tomto ohledu.

Tres!
Pokud čekáš, že přijde dokonalý prince, který si tě jako Popelku odveze na bílém koni do západu slunce, bude krásný jak obrázek a ty tuctovka s kilem navíc, prober se a uvědom si, že nežiješ v pohádce. Nečekám na nikoho takového a myslím, že to nemá ani cenu.
Budou dvě kamarádky. Krásná a hloupá a normální/ošklivá a chytrá, upovídaná, moc fajn. Přijde fešák, který tě vzhledem a charismatem praštil už když si ho periférně viděla. Co myslíš? Koho si všimne?
Samozřejmě že tvojí krásný kamarádky. To je zákon týhle doby. Nesedne si k vám a nezačne si povídat, nezkouší vás poznat obě, už si vybral. (Nebudeme mluvit o tom, že by ta chytrá snad ani nezačala uvažovat, že by si s někým, tohoto chování, vůbec chtěla začít.)
Neházím všechny do jednoho pytle, ale v dnešní době prostě bude a převažuje vnější krása nad tou vnitřní.
Kolikrát jdu a nechápu ty lidi, kteří se dokázali párovat, nepochopím a snad ani nechci chápat. Krásní s krásnými a ošklivý s ošklivými.

Naprosto počítám s tím, že se tento článek bude potýkat s mnohou negativní kritikou, ale podle mě to takhle je. Nepatřím mezi krásné a prostě to takhle cítím. V dnešní době jsou všude pokritci, kteří dají jen na první dojem.

Jasně jasně, "Posuzuješ všechny a říkáš o nich, že se nezajímají o vnitřní krásu. Sama jsi pokrytec."
Prdlajz. Neházím všechny do jednoho pytle, určitě je spousty lidí, kteří prostě poznají opravdu raději nejdříve vnitřek člověka a vzhled odstavují na druhou kolej, ale to podle mě dělá jen určité procento tech ošklivých a mizivé těch krásných.
Chci jen říct, že mě opravdu štve a opravdu mrzí, jak moc všechno závisí na vyzáži a vzhledu, ale tak myslím celkový první dojem vzhledu a celkově určování člověka a odepisování ho, či upřednostňování, jen kvůli vnější kráse a žádný zájem o vnitřní.

-Každý má svůj názor, každý ho může vyjádřit do komentářů, ale tohle je můj, můj dojem a já vám ho prostě znenadání asi chtěla sdělit.

 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 CzechIvy CzechIvy | E-mail | Web | 15. ledna 2015 v 19:35 | Reagovat

Hned ze začátku mě neskutečně zaujal ten nadpis. Vím, že to není v tomto světě spravedlivé, ale dovolím si lehce nesouhlasit. Mám velmi ženské tvary, nejsem žádná vychrtlina chřastící kostmi - příroda mě obdržela velkými ňadry a silnými boky - nedělám si z toho hlavu. Nebyla jsem od většiny kluků brána jako kráska třídy nebo kolektivu, ale mně to nevadilo - já se svého prince dočkala! A je to skutečně muž, kterého chtěly už desítky holek přede mnou a on si mě vybral kvůli tomu, že miluje můj temperament, prý už by nikdy nemohl chodit s chladnými kostrami.
Vše není primárně o vzhledu - je to o kombinaci vzhledu a povahy. Já i s kily navíc si dovolím říci, že se umím vkusně obléct. Nebojím se najíst a jsem velmi otevřená. A kdybys nás o¨potkala na ulici, asi by ses divila, co na mě vidí. A on by Ti odpověděl to samé, co mnoha jiným předtím - můj oheň.

Líbí se mi, žes upřímně vyjádřila svůj názor, za to palec nahoru! Jinak já takto přidávám svůj vlastní životní postřeh :)

2 rai | creyativite ^u^ rai | creyativite ^u^ | E-mail | Web | 15. ledna 2015 v 20:31 | Reagovat

presne tak! konečne nekto vystihol môj názor. dosť veľa ľudí vraví že ide o tú vnútornú krásu, chcem ho spoznať bla bla bla. ide sa na vec a je jasné čo si vyberú. ale tak je to prirodzené.
každý si vyberie silnejšieho, symetrickejšieho a tým pádom aj krajšieho jedinca. som taká tiež, ale a y sme sa rozumeli, hľadǐm aj na vonkajšiu aj na vnútornú krásu. sama mám od dokonalosti poriadne ďaleko a preto neviem či vobec takú osobu niekde nájdem. čo by ma priťahovala a zároveň sa s ním dalo dobre porozprávať.
inak s tými kamarátkami si vysrihla môj život. kamarátila som sa s jednou (stále sa kamarátime, ale nie je to ako predtým) a neviem, uznávam že to možn obolo aj tým aká som bola chladná, ale všetci ktorí sa mi kedy páčili, si všímali v tomto smere len ju. ale nenechala som aby to naše kamarátstvo pokazilo. vlastne prvá taká udalosť spôsobila že som sa uzavrela. nikomu som nepovedala kto sa mi páči alebo tak, ako to normálne dievčatá robia... a potom sa to stalo myslím ešte dvakrát. dúfam, že to už bude inak... ale obávam sa že nie. dúfam že nevadí že som si tu trochu vyliala srdce, ako sa hovorí ^_^

3 MissPsycho MissPsycho | Web | 15. ledna 2015 v 20:59 | Reagovat

Veľa krát to tak je ale veľa krát nie. Ja osobne som v škole zažila presne to čo popisuješ,  že ma tak nejako nevnímali a odstrkovali pretože som bola nevýrazná, nijako extra krásna. Po tom čo som prestúpila som si ale uvedomila že človeka vnímajú len tak ako on vníma sám seba. Jasné že niekedy to nejde, a niektorý ľudia naozaj totálne kašlú na to kto ako vyzerá ale u veľa ľudí je to že sú "škaredý" len výsledok toho že si to o sebe myslia. Ale, máš pravdu že krásny ľudia sú v tejto dobe protegovaní a to sa proste nedá zmeniť.

4 Prackal Prackal | E-mail | Web | 15. ledna 2015 v 23:17 | Reagovat

Milá Verčo!
O třetím odstavci jsme si povídali a souhlasím s tebou. Když tě člověk uvidí, v první sekundě se rozhodne jestli se s tebou chce nebo nechce bavit ...

K té práci mám ale trošku jiný názor ... Myslím, si, že je to dost o zaměstnavateli. Když hledá sekretářku, kterou chce potaji klátit tak si samozřejmě vybere mladou assistentku. Když ale hledá člověka na kterého se může spolehnout tak sáhne po zkušené kvalitní síle. Myslím, že to je i osobním kouzle. I starší paní může působit svěže a energeticky (i když může mít vadu na kráse). Charisma totiž není jen fyzická krása ale i vystupování, výraz, pohled ... A právě podle charisma se lidé řídí. :-) Ono to možná tak nějak funguje i u těch vztahů, ale tam je to asi víc o té fyzické přitažlivosti (v prvopočátku).

5 Kia Kia | Web | 16. ledna 2015 v 5:20 | Reagovat

Vysvětlila jsi to skvěle na rozdílech, tak tvůj názor pochopí úplně každý. A bohužel máš pravdu. Je to prostě dnešní doba, bohužel, měli by jsme se ubírat lepším směrem, ale je to přesně naopak ...

6 Adéla Machová Adéla Machová | Web | 16. ledna 2015 v 17:01 | Reagovat

Máš pravdu, taková je dnešní doba. Skvělý článek a skvělé téma :)

7 Kenz Kenz | Web | 16. ledna 2015 v 19:36 | Reagovat

Máš pravdu - i já sama (a to vážně nejsem pěkná) bych nikdy nechodila s klukem, který se mi nelíbí i z vnějšku ;)

8 Barlie Barlie | Web | 17. ledna 2015 v 12:05 | Reagovat

Samozřejmě, že je to o vzhledu, ale myslím, že existují i lidi, kteří se sice začnou bavit s někým hezkým, ale pak zjistí, že nemá žádný charakter. Mě přijde odsuzovat všechny hezký do jednoho pytle, proč by nemohl být někdo hezký a mít charakter? V tom mají těžcí, ti co vypadají dobře, všichni se je vybírají kvůli vzhledu a myslím, že to taky není úplně tak super, když se nad tím zamyslíš.
Hodně lidí koukne na někoho hezkýho a hned si o něm myslí, že je náfuka nebo bezcharakterní člověk a myslím, že to taky vždycky nemusí být pravda.
Ale na vzhledu záleží - záleží na věcech jako je upravenost a když má někdo kila navíc, může se jich zbavit. ..

9 Beatrix Beatrix | E-mail | Web | 17. ledna 2015 v 12:15 | Reagovat

Nikdo se do vás na první pohled nezamiluje do vaší osobnosti, tak to prostě je a my s tím nic nenaděláme. Už se mi ale párkrát stalo, že jsem potkala nějakého pěkného kluka, jenže pak jsem ho poznala a zjistila, že je to absolutní debil. Potom už se mi nelíbil ani zvenku.
Zkrátka vzhled je v každé době velmi důležitý, ať už letí oplácané ženy nebo vychrtlé anorektičky, ale pokud ten člověk není krásný zevnitř, dřív nebo později se jeho vnější krása všem omrzí.

10 Ginny . Ginny . | Web | 17. ledna 2015 v 15:02 | Reagovat

Tak to je absolutně perfektní !
Vůbec nevim , co k tomu dodat , všechno si to vystihla do podrobna .

Jen k tomu prvnímu ... zažila sem dokonce takový typy kluků , který chtěli holky jenom pod 50 kilo , jinak podle nich byly odpad ...
whatthehellisthis?

11 Nany Nany | Web | 17. ledna 2015 v 16:11 | Reagovat

Mám na to stejný názor! A vlastně i zkušenosti. Bavit se s holkou, která je nejhezčí ze třídy sebou nese jisté mínusy. I když si musím přiznat, že má kromě krásných dlouhých vlasů a hubeného těla také charisma.
Nemám co více napsat, protože vidím svůj názor přesně v článku a myslím, že bych to až na pár detailů napsala úplně stejně ;)
Možná by klukům prospělo, udělat si roční výlet do pravěku, pak by si možná začali všímat žen, které nemají velikost 0 a méně :)

12 Paulie Paulie | Web | 17. ledna 2015 v 16:51 | Reagovat

Ahoj, máš super blog :) a v tomhle s tebou souhlasím, dneska je super být kostra...

13 Jade Jade | E-mail | Web | 18. ledna 2015 v 0:24 | Reagovat

Někde jsi to popsala možná trošku nadsazeně, ale okej, aspoň nikdo netápe, co jsi nám tím chtěla sdělit. Jinak super článek, jako vždy. Pravdu máš, stejně jako spoustu dalších komentářů tady. Pro mě dobrý vzhled není narodit se s perfektními proporcemi a půvabným obličejem, ale pečovat o sebe a být charizmatický, což je často i záležitost chování. Hezké lidi určitě předem neodsuzuju, bohužel si však moc často všímám, že jim právě ta jejich krása stoupne do hlavy. Ne, že by se chvástali každým druhým slovem, ale dávají najevo, že to o sobě ví. Co já vím, možná bych dělala to samé, kdybych měla jejich štěstí. Jsem ráda, že jsem se naučila kráse hned nevěřit.:)

14 dxvrxstsxcrxts dxvrxstsxcrxts | Web | 18. ledna 2015 v 1:12 | Reagovat

mám z toho chuť na mekáč

15 cincina cincina | Web | 18. ledna 2015 v 13:04 | Reagovat

Souhlas. Jako bys mi mluvila s duše. Já si myslím, že patřím mezi ty "ošklivky", takže na žádného prince vážně nečekám. Z toho už jsem vyrostla.
Dneska lidé soudí nejprve podle vzhledu, protože to je to, čeho si všimnou jako první. Člověk se na tebe podívá a už jenom podle toho, jak vypadáš, si udělá obrázek. Mě několik lidí řeklo, že na první pohled si o mě mysleli, že jsem třeba divná, ale nakonec jsem podle nich v pohodě. A o to jde. Odsoudí tě jenom podle vzhledu. Nezajímá je, jaká jsi uvnitř nebo jaká bys mohla být. To je chyba dnešní doby.
No a o křivkách to už snad ani nemusím mluvit. Nejsem štíhlá, nemám 100 kg... prostě takový průměr. Ale kluky průměr nezajímá:) Protože jsou všude kolem nás ty vychrtlinky.

16 Katelin Katelin | E-mail | Web | 18. ledna 2015 v 21:00 | Reagovat

Máš pravdu, ale...! Jak bych to napsala? Všimnu si hezkého kluka a toužím ho poznat. Když to bude nějaký blbeček, nebudu se s ním dál zahazovat. Ale když to bude milý a skvělý kluk, budu s ním chtít být. Chci tím říct, že nejdřív se ti někdo musí zalíbit, než se s ním chceš seznámit. Nebo ty bys chodila s někým, kdo by se ti nelíbil? Já tedy ne. A nestydím se za to. Co je špatného na tom, že pro sebe chci hezkého kluka? Nechci, aby byl jen hezký a úplně vypatlaný namachrovaný blbeček. Já chci aby byl i inteligentní, romantický, všímavý, společenský, vtipný atd. Ale musí se mi prostě líbit. A tak to prostě je.

17 fakynn fakynn | E-mail | Web | 19. ledna 2015 v 18:54 | Reagovat

[1]:
[2]:
[3]:
[4]:
[5]:
[6]:
[7]:
[8]:
[9]:
[10]:
[12]:
[12]:
[13]:
[14]:
[15]:
[16]:
Děkuji za názory a komentáře. S některými bych přesto nesouhlasila, ale každý má svůj názor a někteří některé věci špatně pochopili, ale co už. :)

18 AB AB | E-mail | Web | 9. února 2015 v 13:34 | Reagovat

Souhlasím s Tebou, JE to o vzhledu. Ale na druhou stranu, ač jsem právě zmíněná dlouhonohá dlouhovlasá štíhlá blondýna, hromada chlapů v mým okolí kouká spíš po takové "Věstonické Venuši" a ještě mi to vpálí do ksichtu. :D
Jak pravil známý, ženská má bejt krev, bůček a mlíko. Sama si myslím, že baculky jsou hezčí, ale přibrat mi zaboha nejde. :D
Holt, sto lidí - sto chutí a každá chce vypadat tak, jak nevypadá.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama