Může pozitivní myšlení zlepšit život?

21. ledna 2015 v 23:40 | Veronika |  Články
(Předem upozorňuji, že text má 834 slov a že vážně nestojím o komentáře, které jasně vypovídají tomu, že jste to nečetli. Pokud je to jako reklama, tak já se k vám stejně nepodívám.)

Nedávno jsem koukala na takový dokument. Jmenuje se Tajemství (The Secret) a najdete ho i normálně na YT. Trvá asi hodinu a půl, ale já koukala na nějakých pětadvacet minut a myslím, že podstatu jsem pochopila a dál už podle mě bylo jen řešení toho, co už jsem pochytila a omílání stále toho samého dokola. Tím nechc říct, že by ten snímek byl nějaký špatný, to určitě ne, něco do sebe měl, to bych vám tu o něm přeci nepsala.


Celkově to pojednává o takzvaném 'Zákonu přitažlivost', který nás každodenně, vlastně každou sekundu, doprovází a ovlivňuje náš život díky našim myšlenkám. Ovlivňuje nadcházející věci, okamžiky, díky věcem, na které myslíme, po kterých toužíme, aby se staly, ale také ovlivňuje děje, které nechceme, aby se nám přihodili.

Příkladem může být:
Jdete kolem výlohy, kde se vám zalíbí krásný řetízek. Na první pohled jste se do něj zamilovala a prostě a jednoduše ho musíte mít. Díky vašim myšlenkám, kolem sebe vysíláte určité signály, které jakoby zachycuje už zmíněný zákon přitažlivosti a měl by vám vaši tužbu splnit.
Třeba, večer máte výroční večeři s vašim přítelem a jakoby ho trklo a on vám právě ten řetízek, po kterém jste toužila, nadělí.

Spěcháte do práce, ale najednou jde sto malých dětiček přes přechod, jedno spadne a všichni se kolem něj seběhnou, zdržují a vy jste celí napjatí, že přijedete do školy/práce pozdě. Stále si říkáte, že nesmíte dojet pozdě, že tam prostě musíte přijet včas. Nevýhodou pulzujících myšlenek, které vytvářejí oné signály je, že nerozeznávají určitou věc, jestli ji chcete, nebo naopak. Tím pádem máte vlastně úplně jasné, že pozdě přijedete.
Tudíž není nic jednoduššího, než začít myslet pozitivně a říká si "Zvládnu to, přijedu včas!". Jako zázrakem se to podaří.

Řekněte, kolikrát se vám, školou povinní i už nepovinní, stalo, že přišla učitelka se skvělým nápadem, že by bylo dobré si někoho vyzkoušet. Vy to neumíte, nepodívali jste se na to a neodpověděli byste ani na jednu otázku.
- Jak budete myslet?
"Ne, nesmí mě vyzkoušet, prosím, nesmím tam jít, ať si mě nevšimne!" - Ha, kdo půjde k tabuli? No samozřejmě že vy.
"Určitě mě nevyzkouší, já se na příště už připravím, budu to umět. Dnes mě nevytasí." - Takový malý krok k vítězství, protože si vás opravdu nevezme k tabuli.
Tady je důvod, proč nikdy nebrečím, že jsem byla vyzkoušená, když jsem to neuměla. Něco na tom prostě je.

Nezáleží, jestli tomu rozumíte, chápete, nebo ho neznáte. On prostě funguje. Tím, jak myslíte, on pracuje.

Chci říct, pozitivní myšlení nám dokáže opravdu pomoci a zlepšit nám celkové bytí. Upřímně, necítíte se lépe, když jdete po ulici se vztyčenou hlavou a s úsměvem na rtech?
Pokud myslíte negativně nebo myslíte na to špatné, dáváte takový malý impulz k tomu, že kolem vás se budou odehrávat jen špatné věci a budete potkávat stejně negativně naladěné lidi. Pozitivní myšlení vám přitahuje pozitivní věci, negativní dělá přesný opak. Hezká myšlenka je 100x silnější, než ošklivá.

Když se upneme na věci, které jsou nám nepříjemné, tím rychleji se nám stanou a budou se stávat. Měli bychom se zaměřovat na to, co chceme. Ovlivňuje nás to, posunuje dál k našemu cíli. Proto se soustředíme na věci, které chceme a nezaobíráme se těmi, které nechceme, které nás trápí a obtěžují.

Proto je podle mě největší chyba ztrácet naději, nebo si říkat, že to nezvládnu, nedokáže, nebo to neudělám. Musíte si věřit!

Naše myšlenky určují naše pocity.
Když se držíme dobrých pocitů, přitahujeme je k sobě, tudíž se nám lépe žije. Při negativních je to stejně. Když budeme přemýšlet o špatných věcech, které se nám stanou, třeba "Zítra píšu test, určitě ho zkazím. Nestihnu se to naučit, nezapamatuji si to.", jste rovnou odsouzeni k tomu, že to tak vážně bude. Když budete mít špatnou náladu, nejenže ji budete šířit kolem sebe, budete ji mít stále, nezbavíte se ji. To samé je třeba s 'depkou'. Když si budete říkat, že vám je špatně a jak moc vám je špatně a že vám určitě bude i nadále špatně, protože tohle se nedaří a tohle taky ne, soustředíte se jen na to špatné, přehlížíte věci, které vám dělají radost a je jasné, že z té náladě se budete dostávat hůř.

A závěr?
To je to, co vám opakuji pořád dokola a co vám píšu vždy na konci článků (většinou).

Myslete pozitivně, usmívejte se, všímejte si a radujte se z maličkostí, i třeba z toho, že dnes jste se hezky vyspali, protože už jen tím, že vstanete s úsměvem, je jasné, že celý den bude prosvítat sluníčkem, i když bude venku škaredo a deštivo. Buďte na sebe hodní, usměvavý, mějte se rádi, respektujte se, neodsuzujte, buďte upřímní a chovejte se tak jak chcete, aby se ostatní chovali k vám.
Užívejte si každý nový den naplno! Dělejte si radosti a dělejte radost i ostatním. 

11 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Kia Kia | Web | 22. ledna 2015 v 5:33 | Reagovat

Musím říct, že nad některými odstavci jsem se musela pozastavit a přečíst je znovu, abych pochopila, co tím myslíš. A pak jsem pochopila, že máš naprostou pravdu. Když si zpětně uvědomím své špatné nálady a zkoušení ve škole (jak jsi dávala příklad), tak se to tak opravdu stávalo ... Snažím se myslet pozitivně, mít dobrou náladu ... ale někdy to prostě nejde ... :/

2 Ronnie Sparks Ronnie Sparks | E-mail | Web | 22. ledna 2015 v 11:28 | Reagovat

Dokument tajemství jsem viděla, asi milionkrát :-) Já pozitivně myslím, ale občas to prostě nejde no. Hezký článek.

3 Baalberith Baalberith | Web | 22. ledna 2015 v 13:51 | Reagovat

Je dobré se nad tímhle zamyslet, proč jen není tak jednoduché myslet pozitivně?

4 M. M. | Web | 22. ledna 2015 v 14:45 | Reagovat

Veľmi pekný článok, mám veľmi rada takéto motivačné články plné pozitívnych slov a pozitívnej energie. :)
The Secret som čítala knihu vďaka svojej kamarátke, a kúsok som videla aj z filmu. Musím povedať, že s určitými vecami súhlasím, ale neviem či úplne so všetkými. Ale jednoznačne súhlasím s tým, že myšlienkami si privolávame veci a ovplyvňujeme tak, čo sa nám stane. Ja mám na sebe jednoduchý príklad - teraz som chorá (mám črevnú chrípku), a včera večer som mala strašný strach, že budem vracať a ešte sa mi to zhorší..ale nič tomu nenasvedčovalo, pretože mi bolo celý deň dobre. Ale tak strašne som na to myslela, tak strašne som sa toho bála, že čo sa nestalo? Presne to, čo som tak strašne nechcela, v čo som nedúfala, že sa stane, ale myslela som na to tak veľmi, že som si to privolala a vsugerovala.
Takže jednoznačne treba myslieť len na tie dobré veci, a hlavne hľadať spôsoby a myslieť na to, ako sa to dá, ako to pôjde, ako sa to dobre stane, čo chceme, čo očakávame, a nie čo nechceme a čoho sa bojíme. Pretože strach nám len privodí práve to, čoho sa bojíme.

5 Nany Nany | Web | 22. ledna 2015 v 15:02 | Reagovat

Dokument jsem dodívala skoro do konce a taky ti to doporučuji, podstata je sice zachycena, ale je tam pár drobností, které to ještě trochu ovlivní.
Je pravda, že něco na tom bude. Takhle funguje celý vesmír - něco mu dáš a ono se ti to vrátí.
Když se zamyslím nad sebou, konkrétně třeba nad školou, tak zjišťuji, kolik negativních vln vysílám. S testy a se zkoušením sice žádnou vědu nedělám, ale ten čas, který v ní musím trávit hrozně kritizuji. Kdybych zkusila najít na škole dobré stránky a ty si neustále připomínat, možná by byla snesitelnější, nebo dokonce zábavná.
To stejné s koňmi. Když jsem unavená, nemám svůj den a k tomu zjistím, že jsem dostala toho nejdivočejšího koně, tak si říkám, že určo spadnu a něco se mi stane. A taky že spadnu. Posledně jsem si ale řekla, že to vezmu jako výzvu, že ho zkusím nějak uklidnit a že bude ježdění úžasné.. a taky že bylo :)
Dle mého názoru pozitivní myšlení život velmi radikálně zlepší. Dělejme si radost z maličkostí, špatnými situacemi se nenechme odradit a co nejvíce se usmívejme. Takový život je fajn..

Jinak fakt pěkný článek, nikdy jsem se nad takovými věcmi nezamýšlela, ale teď jsem si to hezky urovnala v hlavě a rozhodla se vysílat pouze pozitivní myšlenky :)

6 cincina cincina | Web | 22. ledna 2015 v 18:48 | Reagovat

Jéé ty ses na ten dokument dívala? Já taky:) Docela mě to ovlivnilo:) Od té doby se snažím myslet jinak. Je pravdou, že mi to docela často nejde... ale když se do toho opravdu zakousnu, tak musím přiznat, že to funguje.
Třeba s tím zkoušením ve škole to je úplná pravda! To můžu doložit. Viděla jsem na vlastní oči, jak se to prostě stalo:D
Já právě mám takový... dá se říci sen. Který si přeji každý den a říkám si, že jednou se mi to splní. Věřím a doufám.

7 Katelin Katelin | E-mail | Web | 22. ledna 2015 v 19:08 | Reagovat

Já to mám opačně. Když jsem nervózní a myslím si, že jsem něco zapomněla, mám všechno, co jsem chtěla. A naopak, když jsem si jistá, že mám všechno, později zjistím, že mi něco chybí. Ve vlaku se stresuji, abycho vystoupila na té správné zastávce a pak vystoupím. Ve škole se modlím, aby mě nezkoušela, protože to neumím a ona mě nevyvolá. Takže už mě to funguje asi nějak jinak. Nebo nevím.
Článek si napsala ale moc hezky :)

8 WaterLily WaterLily | E-mail | Web | 22. ledna 2015 v 21:19 | Reagovat

Tak tohle byl parádní článek :) O dokumentu jsem už slyšela a dokonce mám tušení že je i knížka. Kamarádka tohle strašně miluje.
Celkově na to moc nevěřím, ale po tomhle článku jsem se nad tím musela zamyslet a je pravda, že když myslím negativně tak se to většinou bohužel stane, ale s tím pozitivním se mi to zatím moc nestalo.
Ale napsala jsi to pěkně a poslední dobou se snažím myslet pozitivně a být milá apod. Přeci jenom je to lepší než být pořád naštvaná a šířit negativní energii okolo sebe :)

9 Haniika Haniika | Web | 23. ledna 2015 v 12:15 | Reagovat

Dala jsem tě do affs, promiň že se to netýká článku. :)

10 fakynn fakynn | E-mail | Web | 23. ledna 2015 v 17:03 | Reagovat

[1]: Tak to se omlouvám, jestli jsem něco napsala tak, že to bylo k nepochopení. :/
Ano, někdy je to těžké, ale musíš to zkoušet za každou cenu.

[2]: Já vím... ale musíme to zkoušet.
Děkuji.

[3]: Protože by to pak bylo všechno až moc jednoduché.

[4]: Vůbec jsem nevěděla, že je i kniha, to si zkusím sehnat a přečíst si i ji.
Máš naprostou pravdu v tom, co jsi psala.

[5]: Děkuji, určitě je skvělé si to srovnat a všechno si uvědomit. :)

[6]: Já byla věčně na angličtině zkoušená a říkala jsem si "prosím, já ne", teď říkám "určitě mě nevyvolá" a nevyvolá. Jsou to maličkosti. Vlastně jen změna věty, ale vlastně to má stejný konečný význam a kolik to dokáže.

[7]: Děkuji, je možné, že prostě u každého to působí jinak, já nevím. :D :)
Nic ale nemění na tom, že se vyplatí myslet pozitivně.

[8]: Děkuji. Ano, je i kniha. :)

11 Ginny . Ginny . | Web | 23. ledna 2015 v 18:06 | Reagovat

Je to hezká myšlenka a musim říct , že je to i krásně napsaný , i když výjimečně si dovolim nesouhlasit :)
Ono je to u každýho člověka asi jinak , protože já to mám přesně obráceně :D
Například , když si ve škole řikám , že mě dneska určitě nikdo nevyvolá , schytám klidně tři pětky za sebou během jedinýho dne . A jindy zase , když sem celá vystresovaná , že mě určitě někdo vytáhne , nic se nakonec neděje :D :O
Jinak když třeba někam spěchám a pomalu se už hroutim z toho , že dostanu sprda , že sem přišla pozdě , vždycky dorazim asi o 10 minut dřív ...
a v opačnym případě , když se v pohodě a myslim si , že všechno stíhám - nestíhám absolutně nic :D

12 fakynn fakynn | E-mail | Web | 23. ledna 2015 v 18:18 | Reagovat

[11]: No jo, ono je to takové rozporuplné, ale  v podstatě jde prostě o to, aby si myslela pozitivně a byla celkově pozitivní. :)

13 Canli Canli | E-mail | Web | 23. ledna 2015 v 20:23 | Reagovat

The Secret je skvělý film!! Věnuju se tomu už přes rok, a na to že jsi viděla jenom tak čtvrtku filmu jsi podstatu pochopila. Jen musím říct, že pokud si budeš říkat třeba "Dnes mě nevyvolá" Tak se s největší pravděpodobností stane opak, protože zákon přitažlivosti to "ne" jakoby neslyší. Taky jsem na to psala článek.. můžeš kouknout.. :) http://graficmaniac.webnode.cz/news/the-secret/

14 -A -A | Web | 23. ledna 2015 v 21:03 | Reagovat

Ahoj :)
Hele já se přiznám, že jsem četla jen ten závěr(a ještě ten uvod:D) a i ten mi vykouzlil úsměv na tváři.:) Hlavně ti chci napsat, že sem si četla to tvoje ABOUT ADMIN a vidím, že tam máš Garrixe! <3 Máš super styl hudby!:D:3

15 fakynn fakynn | E-mail | Web | 23. ledna 2015 v 21:38 | Reagovat

[13]: Ale i tak mi to vychází, tak budu doufat, že mně to bude vycházet i nadále. :)
Kouknu se.

[14]: Díky!
Garrix je prostě srdcovka!

16 Rowena Rowena | E-mail | Web | 23. ledna 2015 v 22:22 | Reagovat

Uf, no tak k tomuto príspevku som sa chcela vyjadriť už včera, ale vypadol mi internet, tak dnes. :) Len mám silnú potrebu podeliť sa aj o svoj pohľad na vec.

Pred dvoma rokmi som našla článok o tom, ako toto celé funguje. Nevidela som Tajomstvo, ani nečítala knihu, ale všetko to začalo kolovať po nete. Začala som sa tým akoby riadiť, a áno, pomáha mi to občas doteraz.

Rok na to prišla mánia, Tajomstvo sem, Tajomstvo tam. V škole jedna trieda vedľa triedy našej tým bola úplne zhypnotizovaná, všetci to čítali, prežívali to, akoby objavili zázrak sveta - a vtedy mi to došlo. Niečo tu nebude v poriadku. Veď predsa, keby to bolo TAKÉ jednoduché, tak sú dnes šťastní všetci na svete...

Ono v podstate je to celé "oukej", ale potvrdila sa moja mienka - niekoľko life koučov, ktorých sledujem, sa k Tajomstvu vyjadrilo. Prečo niekomu nefunguje? Pretože veriť nestačí... je potreba preto niečo robiť. Príde mi to málinko ako taký marketingový ťah, ako ľudí jednoducho naučiť veriť v samého seba. Samého seba! Pretože keď človek verí v akýsi vesmír, a podarí sa mu po 5 rokoch napr. stať sa úspešným spisovateľom... je to zásluha toho človeka, že v hĺbke duše veril v samého seba...

Vesmír je trochu výhovorka, pretože život musíme vziať do vlastných rúk. Tuším v tom Tajomstve sa spomínal aj nejaký "plagát manifestácie", že vylepiť si na dvere obrázky na tému, čo chcem dosiahnuť, a že to mi pomôže v živote to aj dosiahnuť. Aj toto jeden kouč vyvrátil, polepil si takto dvere, ale dnes z toho má ozdobu. :))

Druhý kouč zase rázne prízvukoval, že tento zákon funguje, ale treba veriť v reálne veci, a to si niektorí neuvedomujú. Ty mi pripadáš podľa tvojho vyjadrovania inteligentná, ale poznám ľudí, ktorí skutočne veria tomu, že dosiahnu - chápeš - všetko všetučko. :D

Napríklad chceš sa po pobyte v Aquaparku osprchovať vo verejnej sprche, a tajne "vysielaš energiu", aby jedna kabínka pre teba bola voľná... a ona nebude. Pretože to už súvisí s ovládaním druhých ľudí, a keby sme toto vedeli, tak by to bolo dosť nebezpečné. Tento kouč sám upozornil, že treba veriť v niečo, čo nesúvisí s druhými. A s druhými súvisí aj účasť v súťaži. Toto vesmírom neovplyvníš, pretože na tej súťaži si verí proste každý.

17 Rowena Rowena | E-mail | Web | 23. ledna 2015 v 22:39 | Reagovat

No a ešte k poslednej veci - ach jo, prepáč, že ťa tak vyčerpávam :D :D - dám to aspoň do druhého komentára. :D

Na internete sa šíril taký človek, ktorý si v ČR/SR vybudoval veľkú dôveru v ľudí - J. V. Čmolík. Jeho články som žrala, proste osobný rozvoj, všetko sa mi zdalo nové, neuveriteľné, "matrix" - všetci sú zrazu prispôsobivé, negatívne ovce... jeho myšlienky som šírila. Boli vlastne bránou do plateného kurzu za niekoľko tisíc Kč, ako sa stať lepším človekom. A mal neskutočne pozitívnu odozvu od ľudí.

A potom mi prišiel email od kouča spomínaného vyššie, ktorému dôverujem, pretože má realistickejšie názory. Písal, že Čmolíkov projekt je len jedna skopírovaná blbosť. Skopíroval teórie toho môjho obľúbeného, skopíroval teórie všetkých možných, a vrchol drzosti - celé to poobmieňal, ako sa mu páčilo, len aby bol fajný marketing a priťahovalo to ľudí.

Pán Č. má asi proste dar slova, no začalo mi to dochádzať. Tajomstvo sa dá aj takto zneužiť, keď sa ním kouč obraňuje, a aj keď je falošný, ľudia mu to proste veria, pretože čítal Tajomstvo. Ošklbal ľudí o niekoľko tisíc, a negatívne recenzie od týchto ľudí vymazával. Začal s tým aj v r. 2014, to už bolo negatívnych komentárov viac, ale všetky zmazal - aj môj (ja som len komentovala, neúčastnila som sa "kurzu obnovy mozgu" :D ).

Aby toho nebolo dosť, nám odoberateľom noviniek tohto projektu "reštartni svoj mozog" nám prišiel mail od jeho ženy, ktorá písala, že ten človek celý čas žije len svojimi internetovými prednáškami, káže rodine, aby boli ticho a nevyrušovali - a on zatiaľ šíri cez internet "pozitívne tajomstvá mysle". Pritom sa tým ani sám neriadi.

To už som musela dať unsubscribe a nadobudla som svoj aktuálny názor: Neveriť všetkému, čo sa tvári, že ti úplne akože preprogramuje myseľ, bez nejakej tvojej extra námahy. Lenže ľudia sú stále naivní ako ja predtým, a všetko by chceli meniť veľmi skoro - faktom však je, že mi pripadajú ako zmanipulovaní a bez vlastného názoru, keď sa na nich pozerám ako tretia osoba v pozadí.

Tajomstvo môže byť fajn ako inšpirácia do života, ale nebrať to ako Bibliu... a pozor na takýchto ľudí...

18 fakynn fakynn | E-mail | Web | 23. ledna 2015 v 23:14 | Reagovat

[17]: Děkuji za naprosto skvělý a 'vyčerpávající' komentář. :)

Ano, asi jsem měla k celému článku dodat, že jen na tom by si nikdo neměl stavět celý svůj život.
Jen podstatou článku bylo ovlivnit lidi a trošku je popostrčit k tomu, aby vystoupili z toho oblaku negativity a začali se konečně radovat z věcí, které jim přijdou normální a přitom pro některé je to zázrak.
V určitých ohledech to samozřejmě bude působit, jde hodně o to, čemu věříš a jak moc na to sázíš. Samozřejmě, že když si budu myslet, že jako když teďka si budu říkat "stanu se slavnou zpěvačkou, protože mě teď najde na YT producent a bude to všechno super, lidi mě budou milovat." je super pro to něco dělat a jít si za tím, ale určitě ne si myslet, že když bud sedět a myslet na to, tak mi to spadne do klína. S myšlenkami, které zahrnují i druhého člověka máš asi pravdu, ale myslím, že jde o druh věci, protože třeba říkám si "Dneska to zvládnu, dnes mě nevyzkouší, půjdu příště, naučím se to", jako to třeba dělám já, tak zahrnuji i tu učitelku, což je druhá osoba, ale vlastně tam jde celkově jen o mně. Nebo to možná vychází, protože ta vyšší síla bere to, že ji 'jakoby' slibuji něco na oplátku?
Samozřejmě, že tohle nepůjde komukoli, že na každého to bude platit, ale tam jde podle mě hlavně o přístup a tu víru v to.

Vůbec nevím, že tu minulý rok byla nějaké éra Tajemství, uff, vůbec jsem si nevšimla a narazila na to úplnou náhodou, když jsem četla článek a jedna blogerka se o tom zmínila se slovy, že ji to údajně změnilo život.

O tom povídání s kouči, ten chlápek to neměl moc srovnané, ještě brát za to peníze? Proč vůbec takoví lidé jsou.. to je ale kapitola sama pro sebe.
Je pěkné, že sleduješ lidi, kteří se tím zabývají a vysvětlují/vyvrácejí/podporují danou tématiku. Nechceš mi někoho doporučit/napsat, abych také mohla dále objevovat?

Chci poděkovat znovu za skvělý komentář, který mě vážně potěšil, protože jsem někoho možná zaujala, aby se nad tím zamyslel a napsat něco takového. :)

19 Rowena Rowena | E-mail | Web | 24. ledna 2015 v 0:13 | Reagovat

Tak s tým negatívnym myslením dnešných ľudí je to pravda, len to sa mi tam už nevošlo. :D :D Tiež mi trochu ide na nervy, ako sa niekto sťažuje, že napríklad sneží, pritom keby ten dáždnik zložil, a trochu sa usmial, tak by si ten sneh užil. Potom nemám rada, keď som chodila pozitívne naladená do školy, a všetci si tam vždy našli dôvod, prečo byť stáále znechutený, drzý, a tak... takže takí ľudia nech Tajomstvo čítajú/pozerajú aj 20x. :D
Teraz si uvedomujem, že sú vlastne 2 extrémy: jeden, čo už pomaly lieta v oblakoch a preteká sa s lastovičkami, kto bude prvý v teplých krajinách... a druhý extrém, ktorý mi vyvráti pomaly aj to, že sa zajtra zobudím, lebo všetky knihy a filmy sú klamstvo. :D

Inak ja som schválne neuvádzala mená... Iba na toho debila mi to nedalo, aj keď zase aj negatívna reklama je reklama, sakra - ale tak tiež aká je logika, že pozitívnych ľudí skrývam? :D

Takže prví takíto ľudia, čo si u mňa našli miesto, sú Michaličkovi - koucmarie.cz - má tam nejaké prednášky zdarma... ale tie, čo sú platené, zvykne počas roka opakovať v určitý deň, a nasledujúci deň sú znova spoplatnené. Občas tam zapája aj jej manžela (toho, čo si polepil dvere obrázkami svojích snov :D ).

Ten jeden, čo nám rozoslal maily o tom, že ho ten J.V.Č. kopíruje, je Libor Činka, má aj knihu, ale aj pllno webstránok, tak teraz neviem, kde si píše blog :D
Aha, našla som to, liborcinka.cz. Je to ťažké, keď má ten človek aj web cinkalibor.cz :D :D .

A ešte sledujem FB stránku človeka, čo si hovorí Andy Winson (tak ho tam nájdeš), a je to jediný človek, ktorý ma dokáže inšpirovať citátmi, inak neznášam, keď mám plnú nástenku citátov. :D Odporúčam sa tam dostať na videá, a pozri si "Ako komunikovať pri policajnej kontrole", to som sa nasmiala. :D
A dúfam, že ešte bude fungovať toto: www.klubandyhowinsona.sk, je to o sebavedomí, nepozrela som si tam ani ja všetko, tak budem musieť. :D
Našla som takýchto "prednášateľov" viac, tiež niektorým dá sa povedať že verím, ale táto trojica sa ma zatiaľ najviac drží. :)

20 Alexandra☯ Alexandra☯ | E-mail | Web | 24. ledna 2015 v 7:59 | Reagovat

Ten dokument si píšem do zoznamu filmov, kt. si chcem pozrieť, pretože určite stojí za to, už len z týchto pár slov to súdim. U mňa to ale občas nefunguje, ako písala Ginny. hore. Niekedy som úplne vystresovaná, že m vyvolá z najhoršieho predmetu a ten je pre mňa fyzika a nakoniec ma nevyvolá a potom inokedy mám taký pocit, že proste ma nevyvolá, že má skúšať ešte iních a práve vtedy ma vyvolá a ja som sa do toho ani nemrkla, pfff. Za toto by som zabíjala. Nedokážem sa naučiť fyziku, buď som úplne tupá alebo len sa to potrebujem učiť hodiny a hodiny. Milujem takéto články práve od Teba, pretože vieš písať dlho a zaujato, pretože ma to baví čítať a pretože je to jednoducho od Teba. Podľa mňa si veľa ľudí týmto článkom motivovala ráno vstávať s úsmevom na tvári, pretože s tým máš pravdu, že pokiaľ je už ráno zlá nálada, tak je celý deň. Viem o čom hovorím, pretože ja to mávam vždy tak. Ale nieje veru nad ten pocit, keď sa dobre vyspíš aj cez to, že si uvedomuješ, že si spala len pár hodín, ale nejakou záhadou Ti to pre dnes stačilo.

21 fakynn fakynn | E-mail | Web | 24. ledna 2015 v 9:49 | Reagovat

[19]: Já říkám, že na každé špatné věci je i něco dobrého a ty se na to prostě musíš podívat z úhlu, který ti to prozradí. :)

Určitě se po nich podívám a budu je sledovat! Děkuji za typy. :)

[20]: Určitě to za to stojí, třeba tě to ovlivní a pomůže.
Samozřejmě, že ne každému to jde, ale člověk se musí snažit. Potom už to jde samo. Spousta lidí se mě ptá, jak to dělám, že se  pořád směju, i když vědí, že mi dobře není, že mám problémy. To je prostě tím, že věřím v lepší zítřky, že pohlížím i na špatné věci ze strany, která mi ukáže, že jsou vlastně i dobrý.
Ano,když začneš ráno dobře, je ti dobře celý den. :)

22 WaterLily WaterLily | E-mail | Web | 24. ledna 2015 v 11:08 | Reagovat

Hele vůbec z té 4 nemusíš být smutná, není důvod. Chápu, že tě to mrzí, taky by mě to mrzelo, ale někdy se prostě nedaří a ještě u tebe když se musíš starat o bráchy.
A celkově jsem změnila názor na známky, když nám včera učitel vyprávěl o tom, že opravdu tvoje známky neurčují jestli si chytrá nebo ne. Může tu být člověk, který má samé jedničky a později? Už nebude vůbec tak úspěšný jako někdo komu se to prostě někdy nepovede. Věř mi, že na známkách zas až ta moc nezáleží a vůbec si nemusíš připadat hloupá.

23 fakynn fakynn | E-mail | Web | 24. ledna 2015 v 11:46 | Reagovat

[22]: Ty jsi tak úžasná! Děkuju. :))

24 Beatricia Beatricia | Web | 24. ledna 2015 v 12:12 | Reagovat

Skvělý článek, ten nemá chybu. Je prostě znamenitý. Já na to stoprocentně věřím, že pozitivní myšlení usnadní život. Není to asi recept na úplné štěstí, ale pomáhá a funguje. ☼☼☼

25 Petra Petra | Web | 24. ledna 2015 v 13:50 | Reagovat

Ja som ten dokument nevidela, ale myslim, ze mi urcite stoji za to, aby som si ho pozrela. Pretoze toto je presne moja chyba. Často negativne myslim a za tu ma uz pucuje aj moja kamoska, ale obcas sa prichytim pri tom ze sa bojim mysiliet dobre. Pozitivne. No ako som si precitala tento clanok pochopila som, ze z negaticnych myslienok sa akoby stelesnili tie zle veci. A je to naozaj pravda!
Mala by som vyhnat to zle. A zvidim. Vari mi to pomôze. Ci uz v skole, alebo v zivote. Ďakujem za naozaj pekny clanok.

26 Ta "neviditelná" :) Ta "neviditelná" :) | Web | 24. ledna 2015 v 16:06 | Reagovat

Ten dokument mi někdo doporučoval a když už jsem ho našla tak v tu chvíli se mi vypnul počítač a já to zapomněla - no to bych nebyla já. Takže jsem teď ráda, že jsem ho znovu díky tobě objevila! Rozhodně se na to kouknu :)
Ty příklady, které jsi vyjmenovala, mi připomíná to, jak když jsem byla menší a jezdila ze školou do bazénu, tak jsem prostě věděla, že půjdeme plavat do hlubokého bazénu - a já se bála, protože jsem neuměla plavat. A potom jsem si pořád v hlavě říkala, ať jdeme do malého bazénu a i v hale jsem si to říkala a potom nějakým zázrakem jsme opravdu šli do malého, protože ten velký čistili. Sice nevím, jestli je to přesný příklad tohoto, ale je to celkem podobné :)

Ha, a s tím zkoušením, to je sakramentská pravda. A nebo vidím jak učitelka kouká po třídě, koho vyvolá k tabuli. Tak rychle sklopím obličej a říkám si "Hlavně ne já, já ne".. A samozřejmě.. "Jano, pojď k tabuli" grr! :D

S dalšími odstavci také souhlasím. Dříve (někdy i teď) jsem byla šílená negativistka. A teď se snažím jít se vztyčenou hlavou a usmívat se a musím říct, že má nálada je hned lepší! :) A přišla jsem na to, že je to lepší nejenom pro mě, ale i pro okolí :)
Zrovna dneska jsem vstávala brzo a zkazilo mi to náladu, ale po přečtení tvého článku se cítím najednou tak super. Šťastně a usměvavě. A s chutí dneska něco podniknout :) Takže ti děkuji. A ten závěr? nádherný. Velice motivační:) Smekám!

27 fakynn fakynn | E-mail | Web | 24. ledna 2015 v 17:43 | Reagovat

[24]: Děkuji! :)

[25]: Děkuji! Určitě se na něj podívej. :)

[26]: Je to podobné, je to vlastně ono.
Přesně. Můžu se modlit jak chci, ale musím to pořádně zformulovat. :D
Podle mě i kdyby to nefungovalo, tak když je člověk pozitivní, žije se mu podstatně lépe. :)
Děkuji za pochvaly! :)

28 Ronnie Ronnie | Web | 24. ledna 2015 v 23:25 | Reagovat

Moc pěkný článek, dočetla jsem ho až do konce.
Přiměla jsi mě k tomu, abych se zamyslela nad tím jakým způsobem přemýšlím. Jdu si ten dokument pustit.
Krásný den :)

29 charlottechocolate charlottechocolate | E-mail | Web | 25. ledna 2015 v 17:20 | Reagovat

The Secret je úžasná věc, i když vidět ho celý opravdu stojí za to! ;) :D Každopádně máš úplnou pravdu. Od té doby, co více přemýšlím o tom, jak si věci myslím, dějí se věci jinak. A najednou toho můžu tolik vládnout jenom tím, že správně myslím... :)

Pěkný článek! :))

30 fakynn fakynn | E-mail | Web | 25. ledna 2015 v 20:35 | Reagovat

[28]: Určitě si ho pusť. :)

[29]: Jednou dokoukám do konce. :D
Určitě máš pravdu. :)

31 Invisible H Invisible H | Web | 26. ledna 2015 v 20:02 | Reagovat

Co jsem viděla ten dokument, tak se mi vážně lépe daří, protože jsem omezila špatně myšlenky. Já byla vždy pozitivní, takže to pro mě nebyl velký boj. Některé myšlenky ale změnit k pozitivním moc nejdou, ale já si dala zásadu, že se každý den musím usmívat :) Vždy si každý den řeknu něco, co se mi povedlo, nebo něco pozitivního a donutím se usmát, když je mi hůř. :)

32 Lucc. Lucc. | E-mail | Web | 27. ledna 2015 v 17:59 | Reagovat

Dokument tajemství jsem na YT viděla  už někdy loni a nezbývá mi než souhlasit, že je to vážně super dokument. Vtipný je, že když se na to začneme soustředit, přijdeme na to, že to opravdu funguje. Mnohem lepší je přečíst si knížku. Ta spisovatelka dokonce napsala víc dílů a všechny ty knihy jsou úžasné.
Díky za tvůj pozitivní článek :-)

33 fakynn fakynn | E-mail | Web | 27. ledna 2015 v 19:16 | Reagovat

[31]: Ano, pravda. :) Já si díky tomu kontroluji myšlenky a tudíž myslím lépe. :)

[32]: Jé, tak tak se určitě zkusím poptat, nebo najít e-book a určitě si přečtu. :)
Děkuji. :)

34 hogreta hogreta | E-mail | Web | 30. ledna 2015 v 12:18 | Reagovat

Je docela zajímavé číst tyto řádky... Vzpomínám si, jak před několika lety kniha "the secret" a dokument vyšly - jak jsme si to na cdčku potutelně předávali mezi sebou a skoro nikdo to neznal (byla jsem myslím v druháku na střední - takže je to nějakých sedm osm let?). A teď? Teď je všechno na youtube :-D.

Myšlenky v The Secret jsou staré tisíce let. Vlastně na nich funguje spousta východních náboženství. Je tedy zajímavé, že u nás se to chytlo až s tím dokumentem. Asi je to udělané a natočené tak, aby to pochopil i západní divák :).

35 Xerodoth Sigmius Xerodoth Sigmius | E-mail | Web | 5. února 2015 v 14:46 | Reagovat

Ne, děkuji. Jsem cynická obluda a vyhovuje to mně i mému okolí. Přílišná pozitiva totiž zkreslují realitu a cynismus je podle mě nejlepší způsob jak ukázat, že je něco blbě a zároveň se tak s tím vyrovnat.

36 Lazy Night Lazy Night | Web | 5. února 2015 v 15:46 | Reagovat

souhlasím se vším... chtěla bych si dělat radost ze všeho a nebýt zamračená :) podívám se na ten dokument :)

37 Marťas Pravečková Marťas Pravečková | E-mail | Web | 5. února 2015 v 17:05 | Reagovat

Myslím že máš pravdu,Ale já jsem prostě negativista a optimista v zároveň.Občas prostě nejde být " Happy".

38 Ančísek Ančísek | E-mail | 5. února 2015 v 17:47 | Reagovat

Ten dokument jsem neviděla, ale začíná mě to docela lákat! :D :)
A na těch tvých slovech vážně asi něco bude... Protože já se třeba vždycky snažím vytyčit si něco, na co se těším v budoucnu, a díky tomu překonávám to nehezké v současnosti. Nebo mi taky zafungovalo představit si, jak se budu cítit, až budu mít to otravné zkoušení, prezentaci, test za sebou. Jak se mi uleví a budu se cítit fajn. :)
Ale asi budu muset více trénovat v širším slova smyslu. Věřit tomu, že zamáknu a odmaturuju, dostanu se na vejšku, udělám ji, najdu si spřízněnou duši... :D O:) :)
Moc hezky napsáno, donutí to zapřemýšlet a zpytovat. :)

39 Marillee Marillee | E-mail | Web | 5. února 2015 v 17:49 | Reagovat

Pozitivně myslet se opravdu snažím (neboť karma existuje a podle všeho jsem chodící Murphyho zákoník :D ), škoda jen že to nejde pokaždé... A dokument jsem neviděla, možná si ho někdy pustím. :-)

40 Yu-chan Yu-chan | Web | 5. února 2015 v 19:01 | Reagovat

Kdysi dávno jsem četla nějaký článek, který nabádal k úplně stejným věcem. Být pozitivní, věřit. Osobně si myslím, že když je člověk pozitivní, svět je hezký. Věřím tomu.
I když nedávno jsme měli biologii - opravdu jsem se na to ani nepodívala - a dobře si pamatuju, že jsem neměla jedinou špatnou myšlenku. Už do hodiny jsem šla s tím, že je šance jen 1:28 že půjdu k tabuli. Vím, že jsem to losování vůbec neřešila a pak se najednou ozvalo moje číslo... Až v tu chvíli mě zachvátila panika a já opravdu neodpověděla na jedinou otázku... Ale to už je za mnou. Mám v plánu si to co nejdříve opravit, takže... :-D
Moc hezký článek. Buďme pozitivní! :-)

41 Odd Lady Odd Lady | Web | 5. února 2015 v 19:02 | Reagovat

Tajemství jsem viděla dvakrát nebo třikrát. A i když to nejde pořád, pozitivní přístup vážně vše převrací. Svým způsobem mi to změnilo život. :)

42 Colliode Colliode | 5. února 2015 v 20:24 | Reagovat

"Pozitivní myšlenky, recept na štěstí?"

A hned pod tím:

"(Předem upozorňuji, že text má 834 slov a že vážně nestojím o komentáře, které jasně vypovídají tomu, že jste to nečetli. Pokud je to jako reklama, tak já se k vám stejně nepodívám.)"

43 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | Web | 5. února 2015 v 20:52 | Reagovat

Ach, jak sladké...
A teď vážně. Sebezapírání nikomu nikdy nepomohlo.

44 Kukka Kukka | Web | 5. února 2015 v 21:21 | Reagovat

Hezký článek! Až na ty chyby 😃  Začala jsem se těmito otázky zaobírat a vyzkoušela jsem si pozitivní myšlení. A vyšlo mi to!! Nebyla jsem zkoušená z chemie! Je to fakt překvapující, ale kupodivu to funguje 😃

45 Myndir Myndir | Web | 5. února 2015 v 21:24 | Reagovat

Já jsem taky zastánce názoru, že s úsměvem jde všechno lépe. Já a moje kamarádka se smějeme úplně všemu a myslíme jen pozitivně. Nejsem si úplně jistá jestli to k nám přitahuje pozitivní věci,protože jsme vždycky první zkoušené a v testech dopadneme vždycky průměrně, ale především máme mnohem lepší náladu než všichni ostatní. A všichni ostatní nám také tuhle "vlastnost" (nevím jak bych to měla nazvat) hrozně závidí. Jinak článek je naprosto super a donutil mě přemýšlet. Určitě se na Tajemství podívám. Díky za tip.

46 Soňa K. Photography Soňa K. Photography | Web | 5. února 2015 v 22:55 | Reagovat

Musím říct, že s tímhle musím plně souhlasit a to proto, že když jsem nedávno myslela fakt negativně a prostě nic nedám atd. tak se to tak dělo a pak jsem si řekla, že musím jít na to jinak a začala jsem myslet pozitivně, začala jsem se podporovat atd., ale nestačí si to jen říkat, musí se to myslet opravdu vážně, jelikož i když si to budeš jen říkat, ale v duši budeš mít takové to pomyslné "ale", tak to není dobrý. Prostě být uvnitř pozitivní, tak jako se tvářit zvenku a prostě s úsměvem jde všechno líp! :)

47 mimoradny mimoradny | Web | 6. února 2015 v 4:23 | Reagovat

Já neviděla dokument, ale četla knížku a opravdu doporučuji.

48 Janča Janča | E-mail | Web | 13. března 2015 v 23:40 | Reagovat

Četla jsem o pozitivním myšlení dokonce jednu knížku a snažila jsem se podle toho chovat, ale moc mi to nešlo a tím pádem to nepomáhalo. Já se nějak prostě nedokážu soustředit jen na to dobré a být šťastná. Asi potřebuju aspoň trochu toho smutku, abych to byla já.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama