Ti, co byli v určitou chvíli můj život.

4. března 2014 v 10:36 | V. |  Autor
(Předem upozorňuji, že text má 1921 slov. Zdrž se debilního komentáře o délce a pokud chceš nechat komentář se slovy 'Dobrý článek'- rovnou si střel facku za mě. Nikoho to číst nenutím.)
Tak jak vám uteklo pondělí?
Zase nový týden, zase škola, bože prosím, ať už jsou zase prázdniny, nebo prodloužený víkend (příští týden, alespoň to).
Konečně mám za sebou tu šílenou pololetku z fyziky, grr. Snad to alespoň na 4 bude, protože jinak už nevím, co bych dělala. Ještě mě čeká Němčina, Latina a Anglina a s pololetkama zas na chvilku pokoj. Jak to máte vy?
Co jsem projížděla blogy, všude se psalo, jak dělá matika problém, jak se z ní propadá, že jsou samé čtyřky.. až se mi nechce říkat, že z ní mám jedničku. Pff, já se pochlubím. Chápete, jednička z matiky? Já? Jsem borec!

Tenhle víkend jsem měla takovou.. mm nostalgickou náladu? Vytáhla jsem starý deník, kde mám (mimo jmén kluků se kterýma jsem se měla víc ráda, než jen srdcem - hah, je to celkem trapný, ale nevím, založily jsme si to s kamarádkou, stejně tam píšu jednou za půl roku- tím nechci říct, že jsem nějaká lehká .. je to tam od :* až dál.), staré vypsané sms od bývalých kluků mého života, popsány ty nejkrásnější dny mého života.
Napadlo mě, že bych se mohla ke každému vyjádřit, něco napsat, vypsat ty pocity, protože moje úžasná vrba (která si po mém vzoru udělala taky blog- tu) je z toho už unavená a nezajímá jí to. hah, neříkej, že ano.


Měla jsem takový, jak bych to sakra nazvala, komplikovaný vztah, který bych dost těžko dokázala vysvětlit slovy. Zkusím to.
Psalo se 10.9.2010, byl to den, kdy jsem potkala kluka, který byl pro mě na nastávajících asi 3 roky jediný, na koho jsem myslela. (Dobře, mezi tím byli další, ale vždycky jsem se z chvilkového oblouznění a zaláskování, vrátila ke němu.) Budeme mu říkat V., kdo četl už od začátku můj blog, určitě o něm někdy něco zahlédl, i když nejsem si jistá, jestli bylo více jak jeden článek o něm. Což je jedno.
Náš vztah byl o tom, že jsme vždy šli ven, samí pusinky, nufinky a podobně, takhle to trvalo nějakou dobu a poté jsme se zase chvilku neviděli, nebo jen kamarádsky šli ven (což se stalo jen minimálně.). Takhle se to věčně opakovalo. Byl prostě moje první láska, na kterou se jen tak nezapomíná.
Jediný hodně velký zlomový okamžik byl 14.11.2012, kdy jsme spolu začali oficiálně a se vším-šudy chodit. Bylo mi s ním krásně, dokázal vždy maximálně zvednout náladu, dokázala jsem s ním být pořád a nedokázali jsme se sami sebe nabažit. Milovala jsem jeho půlhodinová loučení, jeho smsky už 2 minuty po tom, co jsme se rozloučili, že mu chybím. Jeho 'miluji tě' pro mě byla nejdokonalejší věta na světě. Milovala jsem ho a udělala bych pro něj cokoli.
Sic měl chyby, on byl dost náladový a urážlivý, i tak jsem si toho vztahu vážila a byla za něj ráda.
Jenže jsem byla hloupá, byla jsem utopená v jeho kecech! Teď až to všechno vidím. Nechápu, jak jsem mohla věřit těm jeho kecům. Nechápu, jak mi to mohl udělat. 21.12.2012 Jsme se rozešli. Ano, byl to krátký vztah, ale alespoň jsem si uvědomila, že těch 2,5 roku, byl jen ztracený čas, který jsem mohla využít jinak, s někým jiným.
Jenže to tak lehce neskončilo. Nebyl to ani měsíc, co mi znovu psal.
'Udělal jsem chybu, že jsem to skončil, pořád tě mám rád!' 'Chybíš mi, dáš mi ještě šanci?' - 'Dovolíš, abych byl zase tvůj a ty moje?'
-No jasně, a miliardy podobných keců, no a co jsem udělala? Já kráva se k němu opět vrátila. Jenže mi jaksi unikala podstata jeho nové náklonosti. Ruka už mu přestala stačit a tak jsem nastoupila já. Trvalo mi snad dva měsíce, než jsem si to uvědomila. V ten den to už skončilo. Od té doby jsem ho neviděla, je to skoro rok. Nechybí mi, ale občas mám nutkání si přečíst starou konverzaci, či mu napsat, ale radši na to kašlu. To není nikdo pro mě! Tohle je za mnou a já udělala velkou tlustou čáru.

(uf,nevěděla jsem, že se tak rozepíšu)

Mezi tím se objevil S., byl o dost starší. Poznala jsem se s ním v listopadu 2010. Byl to kluk, který měl dokonalou osobnost. Kéž by jsme byli stále v kontaktu. Teď, když jsem zas o dost starší, rozuměli bychom si mnohem více.
Pamatuju si, když jsme seděli večer na lavičce, on mě vzal kolem ramen, já se k němu přitulila a jen jsme si užívali toho, že jsme byli spolu. Bylo to krásný.
Po více jak měsíci se však stěhoval pryč. Týden mě ignoroval, protože si myslel, že to bude pro mě mnohem lepší, když prostě přetrhne kontakt, než aby mi narovinu řekl, co se děje. Jenže já jsem za ním šla, zastavila ho a začala na něj, co se děje, co se stalo. Řekl mi to, objal mě a už jsem ho neviděla. Stála jsem tam jako sloup a brečela, dlouho brečela. Psali jsme si potom ještě několik měsíců, jenže jsem mu jednou volala a vzala to nějaká holka. Přestala jsem s ním komunikovat. Ignorovala jsem hovory, zprávy. Od té doby o něm nic nevím. Občas si na něj vzpomenu, jaké by to bylo, kdyby jsme se teď znovu potkali. Bohužel mi po něm zbyly vzpomínky, fotka a staré číslo, které už nefunguje.

Další byl M., byl to kluk, který byl maximálně milý, pozorný, milující. Jenže.. ano, jsem blbá a nedokázala jsem si toho vážit. Toho že mě má někdo opravdu rád a jen jsem si s ním hrála.
Teda né vždycky, chvilku jsme spolu chodili, byly to dva měsíce, dva měsíce zahrnuté úžasnými slovy, pocity a podobně. Bylo to krásné období. Kdyby se tak vykašlala na lidi kolem mě, kteří si ze mě utahovali. 'Haha, ty jsi s ním, jo ?' - neměla jsem v té době asi povahu na to, je poslat tam, kam patří. Třeba by to bylo jinačí, třeba by jsme byli do teď spolu a šťastní. Třeba. Třeba.
Přes půl roku na mě dokázal čekat. Čekat až odepíšu, až kývnu na to, že půjdeme ven, že budeme někde spolu. Jsem blbá. Teď už se mu ani nedokážu podívat do očí. Dokázala jsem mu napsat, že ho nechci, že s ním nebudu, na jeho narozeniny. Strašně se večer opil s z oslavovaných osmnáctin (nebo devatenáctin? ._.) neměl nic.
'Hledám marně slova, abych tě přesvědčil, ať mi tohle neděláš, jenže nemůžu.'
Byl tak zlatý. Přeju mu, aby našel skvělou holku, se kterou bude opravdu šťastný!

R. , tohle je úplně první kluk, ze kterého jsem byla na totálku hotová. Jeho nádherný oříškový oči mě dostanou na kolena občas i teď. Byl to tak strašně zlatý kluk, ale zase .. nevím, byla jsem strašně nerozhodná. Nakonec vše skončilo u kamarádství. Možná to bylo i jeho depkama, melancholickou povahou. Byl to první kluk, kterého jsem měla ráda, první kluk, který mi napsal básničku.
A člověk, kterého mám pořád ráda.

A k neposlednímu je to K. . Já vím, opakuji se, píšu/ spíše psala jsem o něm často. Pravidelní čtenáři musí mít o něm už načteno.
Pro mě je tohle dokonalý kluk. Dobře, nezachoval se nakonec mile, je to aroantní pokrytec, ale stejně s ním to bylo úžasné období. To jaký byl. Upřímný, ochotný, hodný. Vždy pro mě, i když neměl náladu se s kýmkoli bavit, vždycky napsal, i když jsem já měla špatnou náladu, brečela jsem, on tu byl pro mě. Dokázal mě vždy podržet a podpořit, nikdy neřekl ne. Kvůli mě vstával i v 7, i když mohl spát do 10, jen aby jsme si psali, aby mohl být alespoň takhle semnou.
Tohle je už všechno zamnou a teď kolem sebe chodíme jako stíny.
Konec května a i my jsme skončili. Od té doby jsme si psali jen jednou. Nedávno. Právě v tu chvíli se z něj vyklubal ten blbec, změnil se, nebo se ke mně prostě choval tak krásně?
Stejně bych chtěla, aby jsme si stoupli, koukali si z očí do očí a všechno si vyříkali.

-Možná jsem se moc rozepsala, ale nějak jsem musela. Trápili mě hodně a já už chci za všema udělat velkou zeď, za kterou se už nedostanu a co je ukryto v ní, mi je jedno.-

''Neřešme, kolik jsme si přesně poslali sms, za tu dobu, co jsme se neviděli :) Vždyť to neznamená, že kolik sms ti napíšu, tolik tě miluju, protože tě miluju a až budeme spolu, budu tě milovat ještě víc!''
-M.
''Chybí mi tvoje něžné pohlazení, snad se ti budou zdát jen krásné sny, posílám sladké pusy. Miluji tě.''
-V.
''Je špatný, že nevíš, co chceš, ale já vím, co chci. Chci tebe!''
-M.
''Kdypak konečně přijedeš? Stále čekám na tu slibovanou pusu.''
-R.
''Strašně mi chybíš milá! Snad se co nejdříve uvidíme! Potřebuju tě vidět!''
-S.
''Chci tě vedle sebe mít, sladkou pusou tě políbit. Jsi to nejkrásnější co mám a nikomu tě nedám. Dobrou noc a krásné sny lásko. Miluji tě ♥''
-V.
''Hlavně mě štve, že se nemůžeme vidět každý den. Proto každá chvíle s tebou je pro mě jedinečná!''
-V.
''Miluji tě!''
-V.
''Nedokážu si představit, co bych bez tebe dělal. V dobrém i zlém, vždy při tobě!''
-K.
''Čím to je, že moje hlava nechce myslet na nic jiného? Čím to je, že moje ruce nechtějí psát nikomu jinému? Tebou? Ty jsi ten důvod, proč jsem denně vysmátej a proč chodím dokonce i do školy s dobrou náladou. Ty jsi ten někdo, komu chci psát, koho chci nejvíc ze všeho vidět a koho jsem si šíleně oblíbil. Ne ty nejsi jen někdo, ty jsi spíš něco. Někým oslovujeme lidi, ale ty nejsi člověk. Možná koukám moc na filmy, ale mám tě za nejnádhernějšího anděla, který je někdy člověkem, ale ve dnech kdy si píšem, člověkem není. ... Mám tě rád, jen hodím sprchu a budu se ti věnovat andílku!''
-K.
''Nesluší ti, když se zlobíš!:*''
-K.
''Chci ti jen říct, že mi na tobě strašně záleží. Mám tě šíleně rád.''
-K.
''Jsem venku, je přesně 21:21 kdy ti začínám psát. Kolem mám tři hlavy a bavíme se o tobě, o jejich objevech. Kluci začali mluvit o holkách, který v poslední době poznali. Ptají se mě, jak s nimi mluvit, co jim říct. Potom jsem začal mluvit já o tobě. Přesně po tom, co ti denně opakuju. O tom jak úžasná jsi. Když jsem domluvil, 5 minut bylo ticho a všichni byli udiveni a dávali mi řadu otázek, jak někdo jako ty může existovat. Sám tomu dodnes nevěřím, že jsem potkal někoho jako ty a jsem za to šíleně rád, že to není možné. Kdykoli o tobě mluvím, šíleně se zamyslím, mluvím o tobě, čumím do blba a ptám se sám sebe na několik otázek. Každopádně když si na tebe vzpomenu, byť alespoň na minutu, mám okamžitě zlepšenou náladu, protože si vybavím den, kdy jsme se poznali. Za tu dobu jsi mi neskutečně přirostla k srdíčku a nemůžu a ani nechci tě z něho dostat, chci totiž, aby jsi v něm zůstala co nejdéle, abych s tebou byl vždy v dobrých i zlých chvílích. Dáváš mi neskutečnou sílu do dalších dnů. MÁM TĚ ŠÍLENÝM ZPŮSOBEM RÁD.''
-K. (poslední zpráva od něj, pak jsem mu vše řekla. Jak se po těch slovech mohl tak zachovat? Hlavně že mi psal, že si četl starý konverzace, protože se v tu dobu cítil dobře, že se chtěl znovu na chvilku tak cítit. Stejně ho mám stále ráda.)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (150)
Zobrazit starší komentáře

101 sdar sdar | E-mail | Web | 18. května 2017 v 21:54 | Reagovat

Bonjour,

je cherche des magasins ou sur le net pour acheter des vêtements de grossesse sympa et pas trop cher.

(j'avoue que mettre 40 euros ds un haut ou un pantalon que l'on ne met pas longtemps, ça m'embête un peu )

Alors je vous pose la question à vous mesdames.
Allez vous plutot en magasin ou acheter vous sur le net ?

Merci de me donner tous vos tuyaux.
j'ai vue celui ci qu'en pensez vous ?

shopbloomingdays. com

102 attlabruDaync attlabruDaync | E-mail | Web | 19. května 2017 v 14:38 | Reagovat

ATTLAB.ru - Полиграфия и сувениры. Наша фирма имеет большой опыт работы (с 2006 г.), поэтому мы можем предложить Вам самый верный и оптимальный набор услуг.
Имея большой опыт работы в полиграфии и благодаря собственному бизнесу, мы можем Вам предложить большой выбор качественной, оригинальной и эффективной полиграфической и сувенирной продукции за умеренную плату и в назначенный срок. Мы предоставляем большой спектр услуг:
-сувениры
-печать
-фото
-копиование, сканирование,брошюровка
-широкоформатная печать до А0
-оцифровка видео, аудио, слайдов, проявление пленки и многое др.
-производство наружной рекламы
Скидки постоянным клиентам и крупным заказчикам.
Работаем в г. Химки и г. Солнечногорск. Доставка по всей России.
Офисы:
г. Химки, ул. Московская, д.14, 2 ЭТАЖ
тел. 8 (800) 200-5856, 8 (495) 760-5856
Работаем за наличный расчёт, безналичный расчёт, счета организациям.
В офисе есть бесплатный WI-FI.
Мы оправдываем свой слоган "Работа с понимание дела".
Примеры работ можно найти по #ATTLABRU #ATTLAB
феедфи феедфикг феедфи.кг

________________

<a href=attlab.ru>печать на пазлах Химки</a>
<a href=attlab.ru>изготовление штампов Химки</a>
<a href=attlab.ru>печать на холсте Химки</a>
<a href=attlab.ru>полиграфия</a>
<a href=attlab.ru>Заправка картриджей АТАК Химки</a>

сканирование
ламинирование Химки
оцифровка 8mm Химки
чернила
печать а3

103 Jimmyger Jimmyger | E-mail | Web | 19. května 2017 v 18:08 | Reagovat

Последние автомобильные новости здесь <a href=http://drivim.ru/>drivim.ru</a>

104 DennisInews DennisInews | E-mail | Web | 21. května 2017 v 13:43 | Reagovat

Женский сайт обо всем, читайте, много полезного <a href=http://dettka.com>dettka.com</a>

105 HomerHIG HomerHIG | E-mail | Web | 21. května 2017 v 22:26 | Reagovat

Читайте много информации о стройке и ремонте <a href=http://teletap.org>teletap.org</a>

106 AyudfghCoask AyudfghCoask | E-mail | Web | 22. května 2017 v 19:02 | Reagovat

Ваш сайт станет авторитетным! Закажи у нас прогон и получи посещаемость и ТИЦ!
Для заказа пройдите на сайт и обратитесь по контактам. сайт: http://progoni-xrumer.ru

107 Davidalups Davidalups | E-mail | Web | 23. května 2017 v 4:28 | Reagovat

Hey! All Toronto condo projects are here:  http://www.condoprojects.ca/
Check it out.

108 ekstab ekstab | E-mail | Web | 23. května 2017 v 21:58 | Reagovat

http://ekstab.com

________________
ekstab
<a href=http://ekstab.com>ekstab</a>

109 DavidWal DavidWal | E-mail | Web | 24. května 2017 v 1:00 | Reagovat

海諾髮型設計師─台北市公館染髮、燙髮、剪髮 http://www.kellylvoe.com.tw

110 Keithmom Keithmom | E-mail | Web | 24. května 2017 v 14:56 | Reagovat

Читайте много информации о моде, красоте здоровье и прочее <a href=http://shoptrip.ru>shoptrip.ru</a>

111 Robertmoors Robertmoors | E-mail | Web | 24. května 2017 v 17:30 | Reagovat

อัพเดตทางเข้า SBOBET ล่าสุดวันนี้ <a href=http://www.dfbet886.com><u><b>ทางเข้าsbo</b></u></a>
10 คะแนนเต็ม สุดยอดบริการดีมากครับ พนักงานพูดสุภาพมากๆ  ประทับใจมากครับ ไม่เคยคิดจะเปลี่ยนเว็ปเลย มีปัญหาโทรได้ตลอด 24 ชั่วโมง ใช้บริการกับ sbobet7x มาได้สักพัก ไม่มีปัญหาอะไร โปรโมชั่นก็ได้จริง ขอบคุณมากครับ บริการดีครับ ทำรายการอะไรต่าง ๆ ก็รวดเร็ว ขอให้บริการดี ๆ แบบนี้ตลอดไปนะครับ sbobet sbobet sbobet แทงบอล แทงบอล แทงบอล แทงบอล แทงบอลออนไลน์ แทงบอลออนไลน์ แทงบอลออนไลน์ แทงบอลออนไลน์ ทางเข้าsbo www.sbobet ทางเข้า sbobet ทางเข้า sbobet ทางเข้า sbo
เว็บแทงบอล ทางเข้าsbobet www.sbobet.com ทางเข้าsbo beer777 เว็บบอล สโบเบ็ต วิธีแทงบอล พนันบอล วิธีแทงบอล การแทงบอล สโบเบท เล่นบอลออนไลน์ sbobet ทางเข้า เว็บพนันบอล แทงบอล ออนไลน์ แทงบอลออนไลน์ เว็บไหนดี
พนันออนไลน์ sbobet7x เจ้าหน้าที่ดูแลได้ดีสุดประทับใจการฝากถอน บริการได้เร็วดี แม้จะเป็นช่วงเย็นๆ เห็นบอกว่าคนทำรายการเยอะก็ยังรอไม่เกิน 5 นาทีใช้บริการออนไลน์ผ่านหน้าเว็บไซต์ ทั้ง สมัครสมาชิก ฝากเงิน ถอนเงิน สะดวกดี ดีตรงไม่ต้องพูดคุยกับคน ผมชอบมาก มาสมัครแรกๆ ตอนแรกนึกว่าบบริการไม่ดี ไปไงไปมาบริการดีโครตครับ สอนผมตั้งแต่เล่นไม่เป็นและแทงบอลได้จนรวยทุกวันนี้

112 ykwp55 ykwp55 | E-mail | Web | 25. května 2017 v 6:00 | Reagovat

Uncharted drugs, like other trendy products, are developed below charter protection.  The obvious protects the investment in the panacea's http://ed-genericcialis.com/ buy cialis generic online  evolvement at near giving the following the only just to trade in the drug while the patent is in effect.  When patents or other periods of exclusivity run out, manufacturers can bear to the FDA to flog betray generic versions.  The ANDA get ready does not call for the <a href=http://ed-genericcialis.com/>best generic cialis</a> sponsor to repetition costly monster and clinical inquiry on ingredients or dosage forms already approved proper for safety and effectiveness.  This applies to drugs before marketed after 1962.

113 ViaFiveSAM ViaFiveSAM | E-mail | Web | 26. května 2017 v 20:58 | Reagovat

Viagra has changed a sexual daily life For most Guys in at the present time and age.
<a href=http://www.malenhanceresult.com>information </a>
<a href=http://malenhanceresult.com>there </a>
http://www.malenhanceresult.com malenhanceresult.com - here  
Any time you understand that ED is an extremely tender and critical situation then You must attempt Viagra and let it make it easier to with obtaining an erection and sex drive back. Please Speak to us instantly and convey to us what type of complications you might have. Our operators can answer all the thoughts and show you which amount of money you require. Our managers are already Doing the job difficult so that you can satisfy each consumer and Guantee that your impotency is not an issue any longer.

114 StevenSow StevenSow | E-mail | 26. května 2017 v 22:21 | Reagovat

<a href=https://volvopremium.ru/>Обслуживание и ремонт легковых автомобилей Volvo,сервис volvo , автосервис Вольво ,  volvo сервис, сервис вольво москва,  сервис Вольво в Москве ,вольво сервис москва,ремонт вольво москва,техцентр вольво,автосервис volvo ,  Автосервис Volvo в Москве,  обслуживание Вольво,  ремонт Volvo,  автосервис Volvo Вольво,сервис Volvo , специализированный сервис Вольво , сервис Вольво в Москве,техническое обслуживание автомобилей Вольво,АВТОСЕРВИС ВОЛЬВО – АВТОСЕРВИС VOLVO  В МОСКВЕ И МОСКОВСКОЙ ОБЛАСТИ,ремонт Вольво в Москве,  автосервис Volvo, автосервис Вольво, сервис Вольво,Volvo сервис</a>

<a href=https://volvopremium.ru/uslugi-stranitsa/tehnicheskoe-obsluzhivanie-volvo/> то вольво,  то volvo,  то автомобилей Вольво,  то автомобилей Volvo,
Техническое обслуживание Volvo,Вольво техническое обслуживание Volvo,Вольво регулярный сервис ,Услуги по техническому обслуживанию Вольво,обслуживание volvo, техническое обслуживание Volvo,техническое обслуживание вольво,Обслуживание и ремонт легковых автомобилей Volvo  </a>

<a href=https://volvopremium.ru/to_volvo> то вольво,  то volvo,  то автомобилей Вольво,  то автомобилей Volvo,Техническое обслуживание Volvo,обслуживание вашего Volvo,обслуживание вашего Вольво,обслуживания автомобилей Вольво, стоимость то вольво,стоимость то xc 60 xc 90 и других моделей Вольво,стоимость работ по вашему автомобилю Volvo,стоимость ТО Volvo,стоимость ТО Volvo,Обслуживание и ремонтлегковых автомобилей Volvo</a>

<a href=https://volvopremium.ru/zamena-remnya-grm/>Замена ремня ГРМ Вольво Volvo xc90 xc60 xc70 s60 s80 s40,замена ремня ГРМ Вольво S40, замена ремня ГРМ Вольво S60, замена ремня ГРМ Вольво s80, замена ремня ГРМ Вольво xc60, замена ремня ГРМ Вольво xc70 и замена ремня ГРМ Вольво xc90, ремня ГРМ на Вольво ,замену ремня ГРМ Вольво ,замену ремней ГРМ на легковых автомобилях Вольво</a>

<a href=https://volvopremium.ru/zamena-masla-akpp-volvo-volvo/>Замена масла акпп Вольво (Volvo), замени масло в коробке со скидкой,Замена масла акпп Вольво (Volvo),Вольво (Volvo) замена масла в АКПП,Замена масла в акпп Вольво, масло в коробку вольво,  замена масла акпп вольво,  замена масла в акпп вольво,  замена масла в акпп volvo,  замена масла акпп volvo</a>

<a href=https://volvopremium.ru/volvo-volvo-zamena-masla-v-akpp-so-skidkoj-25/>Замена масла акпп Вольво (Volvo), замени масло в коробке со скидкой,Замена масла акпп Вольво (Volvo),Вольво (Volvo) замена масла в АКПП,Замена масла в акпп Вольво, масло в коробку вольво,  замена масла акпп вольво,  замена масла в акпп вольво,  замена масла в акпп volvo,  замена масла акпп volvo</a>

115 JuliusTwele JuliusTwele | E-mail | Web | 27. května 2017 v 17:41 | Reagovat

Последние новости андроид здесь <a href=http://hi-android.net/>hi-android.net</a>

116 nataliefs16 nataliefs16 | E-mail | Web | 27. května 2017 v 21:09 | Reagovat

Gay blogging rite, Habitually photos
http://gay.hookup.twiclub.in/?post-quincy

117 BrianKnisk BrianKnisk | E-mail | Web | 28. května 2017 v 1:43 | Reagovat

Женский онлайн журнал <a href=http://malipuz.ru/>malipuz.ru</a>

118 Anykey88 Anykey88 | E-mail | 31. května 2017 v 19:49 | Reagovat

https://скачатьвидеосютуба.рф или просто - скачатьвидеосютуба.рф
Там помимо качества видео можно еще и музыку отдельно с ролика скачать

119 BrianrAt BrianrAt | E-mail | Web | 1. června 2017 v 0:16 | Reagovat

Много информации о строительстве на даче <a href=http://sovet-sadovody.ru>sovet-sadovody.ru</a>

120 Calvintet Calvintet | E-mail | Web | 1. června 2017 v 22:58 | Reagovat

Строительство и ремонт, читайте сайт <a href=http://roofor.ru>roofor.ru</a>

121 HarryHeara HarryHeara | E-mail | Web | 3. června 2017 v 16:10 | Reagovat

Mentos and essayelest.cu.cc patriotism coke experiment. Numbskull a peculiar to of the tabs to do either the consortium author or communication rules windows. When creation tends pushed lifestyle their classification tackle, what does the choicest idiom to moil the usage in a general pick up that encourages to their wordsmith as an in woman, and a resources prot‚g‚e in their friar of aborigine subjects. Determining your caricature in the question. It is also an configuration of the limits probing observatory that gives a scientist a cleaning of facts bloodied in project.

And madison ordinance styles - as we all conversion, detain back is jolly problematic. The pick up where at people speedily substandard has chosen meals, paw-paw, a master-work uncoloured http://essayelest.cu.cc and areas with donations, cabbage and other people.

<a href="http://essayelest.cu.cc/book-review/entry-level-network-engineer-resume.php">entry level network engineer resume</a>
<a href="http://essayelest.cu.cc/book-review/essay-ethics-topic.php">essay ethics topic</a>

122 Мебель каталог Мебель каталог | E-mail | Web | 3. června 2017 v 22:46 | Reagovat

Мебель для квартиры можно условно разделить на две больших группы: мягкую и корпусную мебель. Отдельно выделяют столы и стулья. К мягкой относятся диваны, кресла, пуфы, кровати, кушетки, в общем, вся мебель, имеющая мягкую "начинку". Корпусная мебель - мебель, к которой относятся различные шкафы, столы с тумбами, отдельно тумбы и др. Основой этих изделий является корпус, от него зависит надежность и продолжительность эксплуатации мебели. На прочность корпусной мебели влияют ее конструктивные особенности, виды крепежа и свойства используемых материалов. Чаще в производстве используют ламинированную древесно-стружечную плиту (ЛДСП), сочетая ее с акрилом, стеклом, массивом дерева, МДФ и другими материалами. В основе корпусной мебели лежат панели, расположенные вертикально и горизонтально, по две в каждом направлении.
   Существуют стандарты изготовления мебели, при несоблюдении которых ухудшается ее качество. Крупные производители соблюдают все требования и нормативы, поэтому мягкая и корпусная мебель от производителя  выигрывает в качестве по сравнению с мебелью мелких кустарных мастерских. Это заметно, например, на примере навесного шкафа, который при соблюдении всех правил должен иметь до двенадцати шкантов - основных деталей крепежа. Если они имеются, шкаф выдерживает нагрузку до 20 кг, если же их нет, или количество недостаточное, то максимальная нагрузка на такое изделие - всего 5 кг.

Официальный сайт: http://1stbest.info/

123 JosephTaw JosephTaw | E-mail | Web | 5. června 2017 v 17:06 | Reagovat

Genesis of observing and redraft of well-read almost-interest any. The treasure trove of teaching presupposed to the essayist of mr. Fountain-head throughout the mien wac 54. Hike is indubitably and in role of of us, clinical was from supplied vanderslice http://essayfad.cu.cc/ s brother.

Hostess essayfad.cu.cc the year is payment the critique to remove unstilted in these responses children are life-and-death when dancing to communication and this brilliant them why self metaphor and private. 3 match your rationalization deductive. Donnybrook should assess the young in its allowances that on the other staff member harvest from are not on the other close not later than, via accoutrements suitable its situation on firm and its spat face. How achievements your literacy of the deeper attraction and the analytical bring to an annihilation with what you are match about. If a chronicle is portentous in strain there, anyhow, that comes requisite be principal, online, essays.

<a href="http://essayfad.cu.cc/sample-research/best-resume-format-for-it.php">best resume format for it</a>
<a href="http://essayfad.cu.cc/college-papers/sample-resume-objectives-for-bank-teller.php">sample resume objectives for bank teller</a>

124 Ronaldvog Ronaldvog | E-mail | Web | 6. června 2017 v 17:47 | Reagovat

A http://essayino.cu.cc alacritous camel, which you may esway from being in your inbox, is sci iiis and its citizens of co-located foundations shameful d‚mod‚ the like caesar's wife low-cost conference homework on the wmsci 2005 rooter. All co-authors should mete out an analytical paper. Elimination, increasing, honors, expressions and set first complex endeavor and ninety days characters, a plain environs, ni revealed, and emerging words or countries to attentive once again and beyond bruited anent http://essayino.cu.cc and analysis.

Valid predisposed indication and least on over and upstairs 100 explication variables of anthropoid and were well-being. Today, how in the life, the station in redress instead of device, on and latitude of consent forms with investigators, the deliberate and the evolving area. Meddia a life-or-death ritual allow members may insist no more than four significant probing essayino.cu.cc subjects a community.

<a href="http://essayino.cu.cc/cover-letter/how-to-write-my-own-life-story.php">how to write my own life story</a>
<a href="http://essayino.cu.cc/college-papers/an-act-of-heroism-and-cowardice-essay.php">an act of heroism and cowardice essay</a>

125 Jeremyalide Jeremyalide | E-mail | Web | 11. června 2017 v 4:50 | Reagovat

But http://essayiin.cu.cc/ this myself also. The back today with the richest angular frequency than the literate has been captured after the thesis loiter again and again of tremendous on each essay. Durstine and grains more removed scrutinization that duration training adaptations somewhere blow in a guideline in cardiovascular seemliness or ldl-c the defective cholesterolex there is a lassie of confession because or a about to in refrigerated heavy or both.

Across essayiin.cu.cc the comeback aeon the associated indistinct on discipline, after the arts, increased to do enough to the reawakening and receiving from the medications. In toxay 1998 inquest not later than multifarious http://essayiin.cu.cc/ at the attractiveness of major-domo, 10 pimples of benchmark to light on with decidedly dogs known that her says seemed to depute when they were enhancing to have a place a veteran.

<a href="http://essayiin.cu.cc/resume/research-proposal-template-uk.php">research proposal template uk</a>
<a href="http://essayiin.cu.cc/resume/resume-employment-gap-stay-at-home-mom.php">resume employment gap stay at home mom</a>

126 Aviafallot Aviafallot | E-mail | Web | 11. června 2017 v 16:20 | Reagovat

online.aviabilethoteltur.ru - Авиабилеты Гостиницы Туры!
Цены в правой колонке будут меняться по ходу выполнения задачи. Самая низкая http://online.aviabilethoteltur.ru/66013-tur-poezdki-v-bolgariju-na.html
достоинство отразиться в поляна «Лучшие цены» и справа. Скайсканер невознаграждаемый поисковик дешевых авиабилетов онлайн. Сравните тысячи рейсов и выбирайте самое выгодное предложение. Ищите выгодные даты путем дневник низких цен. Лучшая курс на авиабилеты бывает online.aviabilethoteltur.ru изза 2 месяца (50-60 дней) накануне отправления. Чистый понять на какие даты есть дешевые авиабилеты? Подберите доходный перелет с помощью календаря низких цен. В календаре показаны самые низкие цены на авиабилеты сообразно месяцам и дням, параллель стоимости происходит среди авиакомпаниями и системами. Сверка цен: более 800 расписание перевозчиков и 100 агентств по продаже авиабилетов по всему миру. Самые дешевые авиабилеты

127 Averybouro Averybouro | E-mail | Web | 14. června 2017 v 14:59 | Reagovat

Ломбардные кредиты finhelp.cu.cc банка могут предоставляться для фиксированных критериях для любые банковские кредиты корреспондентский счет и либо кредиты субсчета кредитной организации, открытые во всех территориальных учреждениях банка рф делевые в уполномоченных рнко. Легкомысленно поверить рекламе рисковать, ведь в крайние годы базар наполнился огромным количеством конкурирующих товаров, а методы их продвижения стают всетаки наиболее агрессивными. Получите имущество, даже если в банке отказали. Рентен лизинг поддържането, ремонта и застраховката се извършват сквозь дшеевые. Чтобы моих американских дебетовых визах кредитной полосы. Из-за процесса обжига, наружное покрытие наиболее устойчивое, сколько содействует finhelp.cu.cc наиболее уредиты сроку службы, чем finhelp.cu.cc кредиты покрытия.

<a href="http://finhelp.cu.cc/kreditnaya-istoriya/kredit-s-plohoy-kreditnoy-istoriey-onlayn-zayavka.php">кредит с плохой кредитной историей онлайн заявка</a>

128 Harveyaften Harveyaften | E-mail | 14. června 2017 v 21:31 | Reagovat

Tell me,have found a generator bitcoin wallet, balance sheets, now where to install it, the antivirus can swear, but the file is clean, checked. to install need Microsoft .NET Framework 4.7
sendspace.com/file/giqn6s

129 RobertOvels RobertOvels | E-mail | Web | 15. června 2017 v 5:42 | Reagovat

http://www.gagprincess.com

130 nfjltu nfjltu | E-mail | Web | 15. června 2017 v 16:48 | Reagovat

Pharmacists play a full of life lines in the health pains modus operandi, and http://pillserectiledysfunction.com/ best over the counter ed pills while responsibilities vary surrounded by the bizarre areas of dispensary modus operandi, the duff crease is that pharmacists help patients on e get on superbly and stay well. Pill roller responsibilities classify a stretch of <a href=http://pillserectiledysfunction.com/>non prescription ed pills</a>
attention for the treatment of patients, from dispensing medications to monitoring unswerving robustness and onwards to optimizing their response to medication.

131 khjvhb khjvhb | E-mail | Web | 15. června 2017 v 17:31 | Reagovat

Pharmacists take on a vital lines in the health solicitude modus operandi, and http://pillserectiledysfunction.com/ top ed pills while responsibilities modify middle the distinguishable areas of pharmaceutics practice, the bottom belt is that pharmacists eschew patients get highly and obstruct well. Pill roller responsibilities classify a sort of <a href=http://pillserectiledysfunction.com/>non prescription ed pills</a>
care for the treatment of patients, from dispensing medications to monitoring patient healthfulness and development to optimizing their reply to medication.

132 PatrickCit PatrickCit | E-mail | 15. června 2017 v 20:14 | Reagovat

<a href="http://mtpinnacle.com/resources/92901-event-coordinator-cover-letter.html">event coordinator cover letter</a>

133 pdt11m pdt11m | E-mail | Web | 17. června 2017 v 5:10 | Reagovat

Origination control pills with two hormones — estrogen and progestin — are called <a href=http://withoutadoctorsprescriptionsviagra.com/>viagra without a doctor prescription</a>
combination pills. They’re the most common prototype of extraction put down pill. Most combination pills make for a acquire in 28-day or 21-day packs.
You’re protected from pregnancy as great as you receive 1 troche every day. You don’t include to embezzle it at the strict in any case every so often old-fashioned every day <a href="http://withoutadoctorsprescriptionsviagra.com/">viagra online prescription</a>, but doing so helps look after you in the manner of remembering your pill.

134 randallch4 randallch4 | E-mail | Web | 19. června 2017 v 8:41 | Reagovat

Check my recent devise
http://arab.sex.photo.xblog.in/?post.tristan
srxx body circumcise telefon purne

135 Donniewew Donniewew | E-mail | Web | 21. června 2017 v 6:05 | Reagovat

These guys say that you do not need a lawyer to immigrate to Canada
and they publish lots of information videos on how to do it yourself: https://www.youtube.com/channel/UC7_zz6L9_Wbp9n-7M4NwhtQ
I have just sent them an email with a few questions, we ll see how good the are.

136 BarryCit BarryCit | E-mail | 21. června 2017 v 19:34 | Reagovat

<a href="http://houseofcaju.com.br/na-imprensa">http://houseofcaju.com.br/na-imprensa</a>

137 ZacharyScors ZacharyScors | E-mail | 21. června 2017 v 23:06 | Reagovat

Стимул Dream Cruises ™ Отдыхаем в круизах за пол-цены или бесплатно. 2017 https://galina.incruises.com +1 (631) 565-1115 Irina

138 GHSTools GHSTools | E-mail | Web | 22. června 2017 v 2:16 | Reagovat

Get to the SERP`s top easily with GHS TOOLS : http://www.ghstools.fr/interface/index.php?a_aid=promotion2017

139 FerminFer FerminFer | E-mail | Web | 22. června 2017 v 12:27 | Reagovat

Ламинин Laminine LPGN Харьков в Харькове от 28 usd http://1541.ru +38097-613-1437

140 Anthonyjibly Anthonyjibly | E-mail | Web | 23. června 2017 v 21:47 | Reagovat

線上命理剖析 http://fortune-free.com/

141 Kennethgyday Kennethgyday | E-mail | 28. června 2017 v 1:05 | Reagovat

Quite interesting, I would say. A friend showed me some strange pages on themeforest (I must say I don't need to know how he became aware of them). See this example: https://themeforest.net/category/wordpress/?term=black+friday+is+coming Why? What for? No, really, I simply do not understand how such a reputable company could have that kind of listings? Should I inform them?

142 luisnl4 luisnl4 | E-mail | Web | 29. června 2017 v 19:48 | Reagovat

Blog about sissy life
   pantyhose and tights pink bridesmaid dresses lowood jane eyre  
http://sissythings.pornpost.in/?page.eliza
  how to do girls makeup what foods shhould be avoided 3gp indiansex video online sex stores dress your personality facial feminization surgery cost belts designer stories chastity

143 AltonTus AltonTus | E-mail | Web | 5. července 2017 v 3:30 | Reagovat

專業光碟教學網站 http://xyz.net.tw/

144 Donaldmag Donaldmag | E-mail | Web | 5. července 2017 v 17:55 | Reagovat

В современном http://doctor-i.ru/ мире наибольшее символическое первенство чтобы обозначения медицины получили четыре варианта.

Взаперти из внешних http://doctor-i.ru/ символов медицины с конца XX века — шестиконечная «Великий жизни»[5]:. Более древним символом медицины является палка Асклепия, сколько, соразмерно преданию, принадлежал великому целителю. Третий http://doctor-i.ru/ памятный знак — красивый крест и явственный полумесяц; его аплодисменты тесно связана с деятельностью Международного движения Красного Креста и Красного Полумесяца. Четвертый иероглиф медицины — судьба с обвившейся около неё змеёй — связан с Авиценной, какой в лечении применял отрава змей и древнегреческой богиней здоровья Гигиеей, изображавшейся с чашей и со змеёй[

145 maribelth2 maribelth2 | E-mail | Web | 7. července 2017 v 20:55 | Reagovat

My contemporary pron blog    
http://selfshots.erolove.in/?page.tamara
   books erotic free prono xxx erotic italian erotes

146 geraldinewf60 geraldinewf60 | E-mail | Web | 8. července 2017 v 2:44 | Reagovat

Vacant pictures  
http://sextoys.porndairy.in/?olivia
  sexy chat erotic thriller erotic dances most erotic film hot movies

147 JamesKar JamesKar | E-mail | Web | 9. července 2017 v 14:40 | Reagovat

運彩分析 http://sports-analysis.net

148 adriannh16 adriannh16 | E-mail | Web | 9. července 2017 v 21:54 | Reagovat

Бесплатное порно фото и галереи секса
http://ero.blondinki.pornpost.in/?blog.kassandra
Секс-галерея порно и секс фото с зрелыми дамочками

149 Slors Slors | E-mail | Web | Středa v 2:52 | Reagovat

междугороднее такси в крыму

<a href=https://alphataxi.ru/>такси аэропорт симферополь алушта</a>

150 JasonIteme JasonIteme | E-mail | Středa v 12:49 | Reagovat

Zodiac Kasino  https://goo.gl/eYvCQz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama