Září 2013

Setkání s literární postavou

26. září 2013 v 22:59 | V. |  Články
Černo, prázdno. ''Co se to děje?''. Snažím se rozlepit oči. Když se kolem sebe rozhlédnu, vidím jen bílý velký flek. Párkrát zamrkám, aby se mi rozmazaný obzar vyjasnil. Jsem v nemocnici. ''Cože?''. Když začnu trošku vnímat, všimnu si malých, krví podlitých, uslzených očí, za kterými se skrývá obrovská síla a odvaha, které na mě upírají zrak.
''Kate?'' zašeptám, protože ze sebe nemohu vydat hlasitější tón. ''Ano.'' přikývne mi ta mladinká dívčina bez vlasů, připoutaná na lůžku. ''Ty mě znáš?'' - ''Ano Kate, znám. Ty jsi můj ztělesněný idol. Člověk, který dokázal prosadit svou, i přes nemoc, která tě postihla. Ty jsi člověk, který má neuvěřitelnou sílu a věří si. To co jsi dokázala, je podivuhodné. Jsi pro mě tvor, který pro mě znamená mnoho.''.
Po vší síle, kterou jsem ze sebe vydala, jsem nemohla už říct více. Ta tvářička na mě hleděla ještě upřeněji, než doposud a její bílé rty se zvlnily do úsměvu. Natáhla ke mně ruku, jemně jsem ji stiskla a najednou se obraz roztrhal a já viděla znovu jen tmu. Probudila jsem se a jen uvažovala na tím, co jsem právě prožila. Setkala se s nesmírně důležitou osobou, kterou jsem vždy chtěla poznat. ''Kate, obdivuji tě a vždy budu.'' zasýpala jsem do prázdna a znovu se nechala unést vlnou spánku.